EN ÇALIŞKAN VEKİL ALİ ÖZKAYA -1

EN ÇALIŞKAN VEKİL ALİ ÖZKAYA -1

Ak Partinin Dinar’a 20 yılda yaptığı ve gelecekte de yapacağı yatırımları dikkate aldığımızda Dinar’a yapılan yatırım miktarı, küçük bir ülkenin yıllık millî geliri kadardır. Eğer bu hizmetleri diğer partilerden birileri yapmış olsalardı acayip bir propaganda yapar, herkesi il/ilçe başkanlarının kapısında görüşme sırasında bekletirlerdi. Aşağılamanın da bini bir para olurdu. Parti il/ilçe başkanları ya da vekilleri, halka tepeden bakarlardı.

Adalet “Hakkın, hak edene teslim edilmesidir.” demiştik. Adaletli olma, özelliğinin her insanda bulunması gereken bir özelliktir. Bu özelliğe bakarak her insanın yapılan bir işin iyi olup olmadığını belirleyebilecek yetenekte olduğunu görürüz. Dinar’ımıza yapılan hizmetleri adalet terazisinde tartmaya çalışalım. “Ali Özkaya ilçemiz için ne yaptı?” sorusuna hakkaniyetle cevap verelim. Tabii, bunu yaparken adil olalım; tartıda hile yapmayalım.

 

Bunları söyledikten sonra konumuza geçelim. Dinar’ın göbeğinden Dinar’ı temsil eden bir vekil çıkardık. Sekiz yıldır bölgemizin Vekili Ali Özkaya, hiçbir ayırım yapmadan herkesin problemini çözmeye çalıştı. Yaptığı işler, çok büyük işlerdi. Doğal gazın getirilmesi, köylere sulama barajlarının yapılması, hastanenin yapılması, organize sanayinin işlevsel hâle getirilmesi vb. sayılamayacak kadar güzel ve başarılı işler yapılmasını sağladı. Tüm bunlara rağmen İlçemizde Ali Özkaya’ya muhalif olanlar, kasaba politikacı zihniyetinden bir türlü kurtulamadılar çünkü Dinar’da dedikodu çok yaygın.

İlimizden vekil adayı olan Ali Özkaya’yı yüksek bir oyla seçmemiz ahde vefa göstergesi olacaktır. Çok çalışan bir vekili takdir ettiğimizi ve nankör olmadığımızı göstermiş olacağız. Kaldı ki Ali Özkaya; tahsili, yaşayışı, hayat tarzı, kariyeri, çalışkanlığı ve sosyal konumu itibarıyla Afyon’dan vekil olabilecek en uygun ve düzgün adaylardan birisidir. İlimizde En çalışkan vekil seçilmesi de bunun bir göstergesidir.

Ali Özkaya’nın bu güçlü konumundan rahatsız olanlar olacaktır. Bunun için de oy verme anına kadar ipe sapa gelmez ifadelerle halkın aklını karıştırmaya çalışacaklardır. Bu tipler, genelde stratejik kördürler. Yani hesapçıdırlar, sürekli kendi menfaatine uygun kâr-zarar hesabı yaparlar. Fakat büyük fotoğrafın anlattıklarını kaçırırlar. Kendi ilçesine yapılan bütün yatırımları  “Sanki babasının parasıyla mı yapıyor?” diyerek küçümserler. Ama kendisinin desteklediği partinin bir tane bile eserini gösteremez. Bağnazlıkta da bir numaradır. Bu tür kasaba politikacısı gibi düşünenlerin söylediklerini çöp kutusuna atınız.

Dinar’ın geleceği ve kalkınması için 14 Mayıs’ta seçilecek olan Ali Özkaya’ya en yüksek bir oyla sandıktan çıkmasını sağlayarak vefamızı göstermeliyiz. Oy vermeyecek olanları da bir kez daha düşünmeye davet edelim. Öncelikle ülkemize ,sonra ilimize ve daha sonrada ilçemize sahip çıkalım.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

14 MAYIS

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.