Atamızı vefatının 85.yıldönümünde saygıyla anıyoruz

  • 10 Kasım 2023
  • 36 kez görüntülendi.
Atamızı vefatının 85.yıldönümünde saygıyla anıyoruz
REKLAM ALANI

Atamızı vefatının 85.yıldönümünde saygıyla anıyoruz

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85.yıldönümü dolayısıyla ilçemizde düzenlenen programlara katıldı.

REKLAM ALANI

Ilk olarak Cumhuriyet Meydanımızda düzenlenen Çelenk sunma töreninde İlçe Kaymakamlığı çelenginin ardından Belediye Başkanlığı çelengi Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı tarafından Atatürk Anıtına bırakıldı.

Saat 09.05’te Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

“KÜLTÜR SALONUMUZDA DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDIK”

Çelenk Sunma törenin ardından Belediyemiz Kültür Salonunda düzenlenen programa geçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar İlçe Kaymakamımız Kemal Duru ve öğretmen Adnan Demiral tarafından gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından program 10 Kasım’a özgü şiirler, orotoryo gösterisi, Aşık Veysel’in Atatürk’e Ağıt videosunun izlenimi, Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile devam etti.

Programın sonunda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, İlçe Kaymakamımız Kemal Duru, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve Cumhuriyet Başavcı v. Şeyma Duman tarafından takdim edildi.

   

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ