BAŞKAN SARI VERDİĞİ SÖZLERİ FAZLASIYLA TAMAMLADI

  • 16 Kasım 2023
  • 34 kez görüntülendi.
BAŞKAN SARI VERDİĞİ SÖZLERİ FAZLASIYLA TAMAMLADI
REKLAM ALANI

BAŞKAN SARI VERDİĞİ SÖZLERİ FAZLASIYLA TAMAMLADI

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı 5 yıllık başkanlık dönemi boyunca seçimden önce halka verdiği sözlerin hepsini yerine getirerek bir ilk gerçekleştirdi.

Üretken belediyecilik anlayışı, temiz çevre, engelsiz yaşam ve eğitime destek felsefesiyle yola çıkan Başkan Sarı ilk etapta Sahipsiz sokak hayvanlarını koruma ve rehabilitasyon merkezi, Mezbahanenin revize edilerek açılması, Cumhuriyet Meydanı Projesi, yol, kaldırım ve çevre düzenlemesiyle çok iyi bir giriş yaptı.

REKLAM ALANI

“Dürüstlük temel ilkemiz olmakla birlikte her zaman ulaşılabilir başkan, ulaşabilir belediye olacağız” sözünü sıklıkla duyduğumuz Nihat Sarı, Çok büyük bir proje olan Büyük Menderes nehrinin ıslah edilip gerekli düzenlemelerin yapılması adına gerekli girişimleri yaptı. Salı Pazar yerinde yapılan düzenlemeler ile, yeni yoğurt pazarı, elbiseci esnaflarının rahatça satış yapmalarına imkan sunan özel yerler de esnafların hizmetine sokuldu.

Diğer bir proje de OTO Galericiler sitesi idi. Vatandaşların da çok şikayetçi oldukları konuların başında gelen trafik yoğunluğu sorununa bir nebze de çözüm olacak olan Galericiler sitesinin yapımı başladı. Bölgenin en yoğun araç alış-veriş merkezi olması beklenen galericiler sitesi en iyi şekilde hizmet verecek.

Dinar’ın en büyük simgesi olan Tüm ülke genelinde de ün yapmış olan Dinar Suçıkan Park Tesisleri Başkan Sarı döneminde yenilendi. Yeni tuvaletler, oturma alanları, restaurantı ile göz dolduran bu yere özellikle yaz aylarında akın akın insanlar gelmeye başladı. Dinarlı vatandaşların da sıklıkla uğradığı Suçıkan Park en kaliteli hizmeti vermeye devam ediyor.

Yine farklı bir sorun olan Dinar çöplüğü meselesi de yine Başkan Sarı’nın çalışmalarıyla sona erdi. Katı atık bertaraf tesisi artırmanın yanına kurularak vahşi depolamadan vazgeçildi. Çevreye zararın da sıfıra indirildiği bu sistemle birlikte evsel atıklar düzenli olarak bu bölgede toplanıp AFyonkarahisar’a  yeniden dönüşüme gönderilmektedir.

Dinar’ın ikinci simgesi olan bütün vatandaşların bir araya gelip ortak nokta olarak buluştuğu Cumhuriyet Meydanı da yine Nihat Sarı döneminde yeniden düzenlendi. Dinar’ın eski Cumhuriyet Meydanını da andıran yeni meydanda bütün resmi kutlamalar, konserler ve çeşitli etkinlikler rahatça yapılmaya başlandı. Çocukların da eğlence yeri haline gelen Cumhuriyet Meydanı ışıklı görüntüsüyle de büyük beğeni topladı.

Engelsiz yaşama destek olan Dinar Belediyesi vatandaşlarımızın ulaşımlarının çok daha rahat olması adına özel olarak kaldırımları düzenledi. Her kaldırımın ilk girişinde ve son çıkışında engelli rampası koyan belediye böylelikle akülü, tekerlekli sandalye ya da farklı ortapedik ürün kullananlara güzel bir hizmet sunmuş oldu.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatlarıyla Dinar’da eğitim adı altında bir çok kuruma gerekli destekler verildi. Öğrenci dostu bir belediye haline gelen Dinar Belediyesi eğitim gören çocukların ve ailelerinin her zaman yanında oldu. Çeşitli hediyelerle öğrencileri okumaya teşvik edilmeye devam ediyor.

Gençlerimizin spor yapmaları, polislik veya askerlik sınavlarına girecek olan adayların parkur eğitimlerini almaları adına ilçemiz kapalı spor salonunda gerekli düzenekler kurularak hocalar eşliğinde adaylara eğitimleri verildi.

Dinar’da şimdiye kadar yapılan en büyük projelerden biri olan Güneş Enerji Sistemi (GES) projesi ile Dinar Belediyesi kendi elektriğini kendi üreten bir belediye haline geldi.

Aynı zamanda aylık ortalama belediye gelirler müdürlüğüne 1 Milyon TL kar bırakacak olan bu sistemle birlikte enerji masrafı da ortadan kalkmış oldu.

Belli başlı yapılan projeleri halkımızla paylaştık. Seçim beyannamesini ve verdiği sözleri fazlasıyla tutan Belediye Başkanı Nihat Sarı makam odasında da halkla görüşmeye, sorunları çözmeye devam ediyor. ÖZEL HABER

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ