BAŞKAN SARI: SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

  • 22 Aralık 2023
  • 32 kez görüntülendi.
BAŞKAN SARI: SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ
REKLAM ALANI

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı’nın 109. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.
Sarıkamış’ın Türk toplumunun her kesimini derinden etkileyen acı bir hatıra olduğunu belirten Başkan Sarı, mesajında; “Sarıkamış harekâtının 106. Yıl dönümünde, zorlu iklim ve arazi koşullarının düşmandan daha çok kayıp verildiği bu amansız mücadele de: Mehmetçik, hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmişti. Büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmemişti.
Allahuekber dağlarında soğukta, zor şartlarda bu vatan için canlarını seve seve feda eden Mehmetçiklerimizin, Sarıkamış harekâtı bir fedakârlık ve kahramanlık örneğidir.
Tarihin en şanlı destanlarından biri olan Sarıkamış’tan aldığımız güçle birlikte, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle cepheden cepheye koşan ve bu uğurda hayatlarını feda eden şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ