TAYİNİ ÇIKAN HAKİM SAVCILARA VEDA GECESİ

  • 27 Haziran 2024
  • 164 kez görüntülendi.
TAYİNİ ÇIKAN HAKİM SAVCILARA VEDA GECESİ
REKLAM ALANI

Dinar Adliyesinde görevli iken farklı yerlere tayinleri çıkan hakim ve savcılar için veda yemeği düzenlendi. Dinar park ala düğün salonunda gerçekleştirilen gecede bir konuşma yapan Dİnar Cumhuriyet Başsavcısı Emre Durmaz tayin yerlerinin hayırlı olmasını diledi.

Veda gecesinde bir konuşma yapan Dinar Cumhuriyet Başsavcısı Emre Durmaz tayinlerin kendileri için bazı zorluklar getirse de ülkemizin kültür çeşitliliğini bu sayade öğrendiklerini ifade ederek şunları söyledi, “Bu açıdan baktığımızda tayini çıkan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerine bu heyacanla gitmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Adli Yargı Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Emrah Turan ise tayini çıkan bütün personellere, hakim ve savcılara yeni görev yerlerinde başarılar dilediğini kaydederek şöyle konuştu, “Görev yaptığımız yerlerde görev sürelerimiz sona erdiğinde bir çok hatira biriktirerek ayrılmaktayız. Bu gün burada Dinar ve Dazkırı adliyelerinde görevli olan arkadaşlarımıza veda etmek için bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

Yaz kararnamesiyle ülkenin farklı yerlerine tayinleri çıkan hakim, savcı ve idari personellere yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Dinar Belediye Başkanı Veysel Topçu, “Sizlerde burada bulunduğum için son derece mutluyum. Geçtiğimiz dönemlerde belediye meclis üyeliği yapmış olan, Dinar Belediye spor kulübümüzde yöneticilik ve başkanlık yapan ilçemizin değerli avukatlarından Erdal Erkan’da bir kez daha rahmetle minnetle anıyorum” dedi.

Bu gecenin veda değil bir vefa gecesi olduğunun altını çizen Dinar İlçe Kaymakamı Kemal Duru, adliye çalışanlarının hizmetlerini ve dostluklarını gördükleri için, onlarla bu güzel anı ölümsüzleştirmek için çok mutlu olduğunu ifade ettiğini belirtti.

Konuşmaların akabinde ise tayinleri çıkan Dinar Cumhuriyet savcılarımız Mahmut Şahbaz, Adil Furkan Uğur, Dazkırı savcılarımız Gaye Yazıcı, İsmail Yıldızlı ve Dinar hakimimiz Berna Karakuş, Dazkırı hakimlerimiz Sertaç Şentürk, Seda Yurdakul ve Cezaevi müdürü, Denetimli Serbestlik Müdürü Yazı İşleri Müdürlerimize hizmetlerinden dolayı plaketleri verildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ