https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

              Dinar’da 3 Ev’de Yangın

  • 08 Ekim 2018
  • 973 kez görüntülendi.
              Dinar’da 3 Ev’de Yangın

Dinar ilçesine bağlı dikici köyünde öğle saatlerinde soba bacasının tutuşması nedeni ile çıkan yangında, söndürmek için bir itfaiye erinin de bulunduğu 3 kişi hafif şekilde yaralandı, 3 ev’de hasar oluştu.
Dinar ilçesi Dikici Köyünde oturan M. G’a ait evin bacasının tutuşması sonucu yangın çıktığı iddia edildi. Bir anda büyüyen yangın kenarında bitişik nizam evlere de sıçradı. Köylüler tarafından hemen haber verilmesi üzerine gelen Dinar Orman İşletme ekipleri ile Dinar, Sandıklı, Keçiborlu, Kızılören, Başmakçı, Evciler ve Dazkırı itfaiyelerinin müdahale ettiği yangın, başarılı bir çalışma sonunda söndürüldü. Söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri ve söndürme çalışmalarına yardım eden iki kişi hafif şekil de yaralandı. Evlerde hasar oluştu.

                  Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Saffet Acar olay yerine gelerek ilk olarak Dikici Köyü Muhtarı Osman Gürcan ve jandarma ekiplerinden olayla ilgili bilgiler aldı. Yangının söndürülmesinde mücadele veren köylü halkına ve tüm ekiplere teşekkür etti.
Yangından hasar gören ev sahiplerinin acılarını paylaşarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Dinar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü İrfan Yüksel ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Dikici köyündeki yangından hasar gören evlerde incelemelerde bulunarak mağdur olan ev sahiplerine destek olacakları bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ