https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Başkan Sarı, Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Dinarımızda

Başkan Sarı, Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Dinarımızda
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın girişimleriyle belediyemiz kültür hizmetleri kapsamında 23-28 Kasım tarihlerinde Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Belediyemiz Kapalı Spor salonunda ziyarete açılıyor.
Yarın saat 11:00’de gerçekleşecek açılış programı ile ziyaret açılacak olan müzenin içerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimler, fotoğraflar, çeşitli görsel materyaller, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölüm ve Çanakkale de savaşan kahraman askerlerimizin heykeli bulunuyor.
Müze 23-28 Kasım tarihleri arasında saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında halkımıza açık olacaktır.
Kültür Turizm Bakanlığı rehberi tarafından Çanakkale Savaşı’na dair anlatımların da yer alacağı Çanakkale Savaşları Gezici Müzesine tüm halkımızı ve öğrencilerimizi davet eden Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Milletimizin şanlı tarihi büyük zaferler ile doludur. Çanakkale Destanı da bu zaferlerden bir tanesidir. Çanakkale Savaşları Gezici müzesi 23-28 Kasım tarihleri arasında Belediyemiz kapalı spor salonunda vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır. Tüm halkımız ve öğrencilerimiz davetlidir.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ