https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Başkan Sarı, Gastro Afyon 3. Turizm ve Lezzet Festivalinde

  • 19 Ekim 2021
  • 171 kez görüntülendi.

Başkan Sarı, Gastro Afyon 3. Turizm ve Lezzet Festivalinde
Dinar Belediye Başkanımız İlimizde bu yıl 3.sü düzenlenen 2021 Gastro Afyon 3.Uluslarası Turizm ve Lezzet Festivali açılışına katıldı.
Kortej yürüyüşü Dinar Belediye Bandomuz eşliğinde Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, protokol üyeleri ve birçok vatandaşın katılımıyla Motokros alanında gerçekleşti.

Festivalde Belediye bandomuz gösterisiyle katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
Açılış programının ardından Protokol üyeleri tarafından stantların gezilmesi kapsamında İlçemiz standında ziyarette bulunan Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyelerine Coğrafi işaretleme alacak olduğumuz Fadiş bebek ve Taptama yemeği tanıtılarak protokol üyelerine yöresel lezzetlerimizden olan taptama ikramında bulunuldu.
Ayrıca Dinarelli ürünleri ve Akgün Köyü Kadın Girişimci Kooperatifi tarafından üretilen kadınlarımızın el emeği ürünlerin yer aldığı standımız birçok vatandaş tarafından ziyaret edildi.

Standımıza gelen ziyaretçilerimiz ile sohbet eden Belediye Başkanımız Nihat Sarı, akabinde ise stant gezileri kapsamında diğer il ve ilçe standlarına ziyarette bulundu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ı ziyaret ederek Dinarımızın simgesi Suçıkanımızın maketini hediye etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş ise Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya Hatay’a özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketini takdim etti.
İlimize ve ilçelerimize özgü yöresel lezzetlerin tanıtımın yapıldığı Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İlimizde düzenlenen bu güzel festivalde Coğrafi işaretleme için başvurusunu yapmış olduğumuz taptama ve Fadiş bebeklerimizde ilçemizin standında yerini aldı. Ayrıca yine ilçemizin markası olan Dinarelli ürünleri ile birlikte Akgün Köyü Kadın Girişimcileri Kooperatifi tarafından üretilen el emeği ürünler standımızda yer alıyor. Festivalde standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ediyor, festivale gelen ve gelecek olan tüm vatandaşlarımızı standımıza davet ediyorum. “dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ