https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Başkan Sarı, İlçemize Huzurevi yapılması için Ankara’da görüşmeler gerçekleştirdi

  • 17 Kasım 2021
  • 158 kez görüntülendi.

Başkan Sarı, İlçemize Huzurevi yapılması için Ankara’da görüşmeler gerçekleştirdi
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Ankara programları kapsamında AK Parti İlçe Başkanı İdris Er ile birlikte ilçemize huzurevi yapılması ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.
İlk olarak Milletvekilimiz Ali Özkaya ile ilçemizde bulunan huzur evinin depreme dayanıklı olmaması dolayısıyla kapanacağını ve birçok huzurevi sakininin mağduriyet yaşadığını belirten Belediye Başkanımız Nihat Sarı, bu konuda ilçemize bir huzurevi yapılması için talepte bulundu.
Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İlçemizde bulunan huzur evinin depreme dayanıklı olmaması dolayısıyla kapanacak olması nedeniyle Ankara’da AK Parti İlçe Başkanımız İdris Er ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. İlk olarak Milletvekilimiz Ali Özkaya’yı ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi verdik. Milletvekilimiz Ali Özkaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç’u ziyaret ettik. Ziyaret olumlu bir ortamda gerçekleşti. Genel Müdür Uzm. Dr. Orhan Koç, ilçemize bir heyet göndererek belirlediğimiz alanda inceleme yaptıracağını ve yapılan altyapı incelemelerinin ardından Bakanlığa gerekli bilgileri vererek destek vereceğini belirtti. İnşallah yaptığımız girişimlerimiz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın, Milletvekilimiz Ali Özkaya’nın, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı ve Dinar eski Belediye Başkanı Mustafa Tarlacı’nın destekleri ile ilçemize Devlet huzurevi kazandırmayı planlıyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ