https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliğimizi gerçekleştirdik”

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliğimizi gerçekleştirdik”

Türkiye Belediyeler Birliği’nin öncülüğünde 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla başlatılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın destekleriyle “Bisikletle Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı ile İlçemizde bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Belediyemiz, Dinar Bisiklet Grubu ve Dinar Doğa Sporları grubu üyeleri Belediyemiz Hizmet Binası önünden başlayarak şehir içi turu sonrası Belediyemiz Suçıkan Park Dinlenme tesislerine kadar bisiklet turu gerçekleştirdi.

İlçe Kaymakamımız Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlarımıza eşlik etti.

“BELEDİYEMİZDEN ETKİNLİĞE KATILAN VATANDAŞLARIMIZA FORMA HEDİYESİ VE YEMEK İKRAMI”

Belediyemiz tarafından “Özgürlüğe Açılan Yol” sloganı kapsamında gerçekleştirilen Bisiklet Sürme etkinliğine katılan vatandaşlarımıza forma hediye edilerek, belediyemiz Suçıkan Park Tesislerinde yemek ikramı yapıldı.

İlçe Kaymakamımız Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı etkinliğe katılan vatandaşlarımıza teşekkür etmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Avrupa Hareketlilik Haftasının önemine dikkat çeken Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel bir davranıştır. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bizler belediye olarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi için böylesi güzel etkinlikleri önemsiyoruz. Bu haftanın amacı; güvenli ulaşım, sağlıklı ulaşım, egzoz salınımıyla ilgili en asgari çevreye zarar verecek araçların kullanımı, mümkünse bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımın devam ettirilmesi amaçlanmaktadır. Yani insanları obeziteden kurtarıp hareket ettirme amacıyla gerçekleştirilen bir haftadır Avrupa Hareketlilik Haftası. Bu vesileyle etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“KATILIMCILARDAN TEŞEKKÜR”

Bisiklet sürme etkinliğine katılan vatandaşlarımız; Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Belediyemizin destekleriyle gerçekleştirilen bisiklet sürme etkinliği ile ilgili Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya vermiş olduğu destek ve hediye dolayısıyla teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ