https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Deprem Şehitlerimizi anma programına katıldı

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Deprem Şehitlerimizi anma programına katıldı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 1 Ekim 1995 Dinar Depremi’nin 27.yıl dönümü dolayısıyla belediyemizin destekleriyle Dinar Yazarlar ve Şairler Derneği tarafından Belediyemiz Kültür Salonunda organize edilen anma programına katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Deprem Şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Programda Açılış konuşmasını Dinar Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Yaşar Sağlam gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın sonunda, programın organize edilmesinde gerekli tüm desteği sağlayan Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya teşekkür etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında Dinar Kaymakamımız Kemal Duru ve Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı, konuşmasında; “Yaşar hocam 1 Ekim 1995 depreminde yaşanan psikolojik ve duygusal olarak yaşanan tüm her şeyi anlattı. Bende mesleğim olan İnşaat Mühendisliği olarak inşaat kısmından ve bina yapılanmasından bahsetmek istiyorum. Dinarımız maalesef fay hattı üzerinde bulunuyor. Bizler belediye olarak evler yapılırken depreme dayanıklı olması noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz. İlçemizde daha önceden yapılmış olan yanlış bina yapılanmaları bulunuyor. Teknolojik imkanlar artık daha fazla gelişti. Binalar yapılırken olası deprem felaketlerinde vatandaşlarımızın canlarını kaybetmemesi adına gerekli önlemler alınmaya çalışılıyor. 1 Ekim 1995 tarihinde deprem yaşamış bir ilçe olarak deprem felaketinin derin acısını çok iyi biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Dinar Depreminde şehit olan 94 vatandaşımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın.” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından Dinar Depremini yaşayan vatandaşlarımız deprem zamanında yaşamış oldukları anılarını anlattılar.

Program sonunda Şair Gazeteci Yazar İhsan Akbel Bayramoğlu Dinar Depremi ile ilgili yazmış olduğu şiirin yazılı olduğu kâğıdı Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya takdim etti. Program Çevre ilçelerimizden gelen şairlerimiz başta olmak üzere ilçemizde bulunan şair ve yazarlarımızın Dinar Depremi ile ilgili yazmış oldukları şiirleri seslendirmesiyle son buldu.

    

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ