https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı mesajında; “İnancımızın yeryüzündeki simgelerinden biri olan camilerimiz sadece maddi birer mekân değil aynı zamanda kutlu medeniyetimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Mehmet Akif’in “Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli / Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.” Mısraları istiklal senedimiz olan bağımsızlığımızın göklere atılan birer imzası olarak günde beş kere semalarımızı çınlatmaktadır. Kâbe-i Muazzama”nın birer şubesi olan camilerimiz, yeryüzünü bir mescit olarak gören atalarımızın yeryüzüne serdikleri taştan birer seccade gibi durmakta ve minareleri ile ellerini duaya kaldırmış mümin bir kulun yüreğini yansıtmaktadır.
Din görevlilerimiz ise yüce dinimizin emir ve yasaklarını başta kendi nefislerinde yaşayan daha sonra da minberden mihraba insanlarımızı Hakkın şaşmaz ve şaşırmaz yoluna çağıran fedakâr insanlardır.
Bu duygu ve düşüncelerle “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın iyiliklere, güzelliklere kapı aralamasını temenni eder, ömrünü din hizmetine adayan din görevlilerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunarım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ