https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan Engelliler Haftası Mesajı

  • 10 Mayıs 2023
  • 55 kez görüntülendi.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’dan Engelliler Haftası Mesajı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Engelli bireylerin fırsat verildiğinde birçok başarıya imza atabileceklerini ifade eden Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları toplumsal hayatta daha etkin ve verimli kılmak adına her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan önemli bir farkındalık haftasıdır. Engelli olmak kişinin tercihi değildir, bu sebeple birer engelli adayı olduğumuzu hatırlayarak engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman düşünceli ve duyarlı olmalıyız.
Sanattan spora, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kısacası her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturmak bizlere düşen en büyük görevdir. Gerek Hükümetimiz gerekse Belediyemiz yaptığı çalışmalarla engellilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bizlerde ilçemizi engelsiz bir şehir haline getirmek için tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyor ve engelleri hep birlikte aşıyoruz.
Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz engelsiz kaldırımlar başta olmak üzere engelli çocuk oyun parkı projemiz ile engelli kardeşlerimizi gözeterek hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bu vesile ile Engelliler Haftası’nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların her an yanında olan kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ