https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Belediyemiz ve TOKİ arasında Oto Galericiler Sitesinin Sözleşmesi Yapıldı

  • 25 Mart 2021
  • 117 kez görüntülendi.

Belediyemiz ve TOKİ arasında Oto Galericiler Sitesinin Sözleşmesi Yapıldı
Dinar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile ortaklaşa yürütülen yeni oto galericiler sitesi projesinde son aşamaya gelindi.
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan Oto Galericiler Sitesi projesi ilçemizde muhtelif mahalle sınırları içerisinde yer alan dağınık düzensiz birimler olarak ticari faaliyetlerini yürüten esnaf ve sanatkârlara faydalanması için yapılacak.
Yapılan görüşmeler neticesinde hazırlanan projenin onayı sonrası zemin etüt ve ölçüm çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Belediyemiz ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında sözleşme yapıldı. Yapılan sözleşme kapsamında 57 dükkân, 5 adet ticari dükkân, 1 adet idari bina ve 1 adet akaryakıt istasyonu olmak üzere toplam 64 adet binanın yer alacağı galericiler sitesi Dinar Yeni Sanayi Sitesinin karşısında bulunan 125.880,50 m2 alana yapılacak.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığında; Milletvekilimiz Ali Özkaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk ve Belediye meclis üyemiz Veli Özcan, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve Başkan Yardımcısı Dursun Baştürk ile görüşme gerçekleştirdi.
Yapılan görüşme sonrasında Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut ve Belediye Başkanımız Nihat Sarı oto galericiler sitesi projesinin sözleşmesini imzaladılar.
Sözleşme protokolün imzalanmasının ardından bir açıklama yapan Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, “Seçim beyannamemizde yer alan Oto Galericiler Sitesi projemiz için yapılan görüşmeler neticesinde hazırlanan projenin onayı sonrası zemin etüt ve ölçüm çalışmalarının da tamamlanmasının ardından bugün Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile belediyemiz arasında sözleşmemizi imzaladık. Hedefimiz en kısa sürede ihale aşamasını tamamlayıp galericiler sitemizin temelini atmaktır. Bizlere projemizi hayata geçirmemizde destek veren Milletvekilimiz Ali Özkaya’ya ve tüm TOKİ yetkililerine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ