https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ ZEYTİN FİDANI DİKTİ

  • 07 Eylül 2021
  • 106 kez görüntülendi.

Dinar Şehit Süleyman Şahin İlkokulu birinci sınıf öğrencileri  tarafından okul bahçesine  zeytin fidanı dikildi bu konuda okul müdürü Bayram Yüksel yaptığı açıklamada ;”Okulun bahçesine birinci sınıf öğrencilerimiz ile birlikte hem onların okullu olmaları sebebiyle günün anısına, hem de onlara ağaç sevgisini kazandırıp fidan dikmeye teşvik etmek için öğretmenleri Fatih ÇINAR ile birlikte zeytin fidanı dikimi yaptık.

NEDEN ZEYTİN FİDANI?

Tüm kutsal kitaplarda zeytin ağacı, kutsallığın, bolluğun, adaletin, sağlığın, gururun, zaferin, refahın, bilgeliğin, aklın, arınmanın ve yeniden doğuşun, kısaca insanlık için en önemli erdem ve değerlerin sembolüdür.

İnşallah bu birlerimiz binler, milyonlar olacaktır. Gelecek neslimize kazandıracağımız en güzel alışkanlıklarımızdan birisi de sahiplenme duygusu olmalıdır. Mehmet Akif ‘in dediği gibi “Sahipsiz milletin batması haktır, sen sahip olursan batmayacaktır.” Onları vatan, millet bayrak ve insan sevgisiyle donatıp akademik başarılarını artırmak en büyük görevimiz olmalıdır.” Dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Dinar Hava Durumu

DINAR

Köşe Yazarları
Günlük Burçlar
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha