https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

CHP İlçe Başkanı Arıkan: ” Seçim Yatırımından İbaret Kalmasın

CHP Dinar ilçe başkanı av. Ali Arıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan toplulaştırma projesiyle alakalı bazı açıklamalarda bulundu, Arıkan şunları söyledi, ”

Bugün itibariyle Dinar’ın gündemine düşen Cumhurbaşkanı Kararını hepimiz öğrendik.

 

Dombay ovasında 4 köyümüz icin bir karar yayınlandı.Bu köylerimiz icin öncelikle hayırlı olsun dileklerimi iletirim.

 

Umarım bu bahsi geçen proje hayata geçer.Tüm köylülerimiz de sulamadan faydalanır.Ancak bugünkü hamlenin sadece bir seçim yatırımından ibaret,göz boyamak icin alınmış bir karar olduğu kanısındayım.Seçime az kalmışken “Bakın proje başlıyor” diyerek oy talep edilecek.Ancak o bölgedeki köylülerimiz de dahil olmak üzere bu projeden pek ümitli değiller.Zira bugüne kadar verilen vaatler elimizin parmaklarının sayısını dahi geçti ve bugüne kadar bir çivi dahi çakılmadı.

 

Diğer yandan 4 köyümüzle ilgili karar alınmışken bu ovamızdaki diğer köylerimiz ne olacak? Bu köylerimiz yine bir başka seçimi mi bekleyecek? Ya da diğer köylerimiz bu projeden acaba faydalanamayacak mı? Halihazırda biliyoruz ki; örneğin Dombay köyümüz,Uluköy,Çobansaray gibi köylerimiz bu projeden zaten çıkarıldı.Hatta adı Dombay Sulama Projesi iken,bakıldı ki projeye adını veren köy projede yok,projenin adı dahi değiştirildi.

 

Yukarıda dediğim gibi umarım proje hayata geçer,umarım ovadaki tüm köylerimiz faydalanır,eksiği olan ilçemizin diğer köylerinin de eksikleri ve talepleri giderilir.Ama unutmayalım bu hükümet 20 yıldır iktidarda.Bunu da hesaba katalım ve sadece seçim dönemi yapılan “ağza bir parmak bal çalma” hareketlerini iyi irdeleyelim.

 

Tabi böyle bir kararın alınmasında dahi tek kişinin imzası olması meselesi de ayrıca irdelenmesi gereken,yeni sistemin tuhaflıklarından birisi olarak bir kenarda dursun” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ