https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

DİNAR BELEDİYE SPOR SEZON AÇILIŞINI YAPTI

DİNAR BELEDİYE SPOR SEZON AÇILIŞINI YAPTI

Dinar Belediye Spor 2021-2022 Afyon Süper Amatör Futbol liginin ikinci maçında kendi sahasında Salar Belediye Spor’u ağırladı. Çekişmeli ve heyecanlı geçen maçta 2-0 yenik duruma düşmesine rağmen, maçı 5-2 kazanmasını bildi.

Sezon açılış maçı olmasından ilgi fazlaydı. Ayrıca Belediye Başkanı Nihat Sarı, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, Kulüp Başkanı Fahri Gündüz’de açılışa katıldılar. Belediye başkanımız Nihat Sarı maçtan önce hakemlere ve takım kaptanlarına çiçek vererek takımlara başarılar diledi.

Bir de beni sevindiren maçta beyanları, genç kızlarımızı gördüm. Tribündeki bu güzel görüntüler, maçın küfürsüz daha güzel bir ortamda geçmesine neden oldu. İlerleyen haftalarda maçlara bu şekilde ilgi devam ederse takım moral bulur ve maçları kazanır.

Burada benim taraftara çağrım var. Takıma her maçta destek olsunlar, bizim takım bir üst lige çıkmayacak ya da küme de düşmeyecek ne gerek var maçlara gitmeye diye düşünmesinler ve asla spora siyaset bulaştırmasınlar. Ben eski bir yönetici olarak bu olayları çok yaşadım ve gördüm onun için bir uyarıda bulunmak istedim.

Dinar Sporun adı eski belediye başkanı Mustafa Tarlacı döneminde (2005-2006) yılında Dinar Belediye Spor olarak değişti yoluna da belediye desteği ile devam etmektedir.

Artık Türkiye genelinde bu iş böyle devam etmektedir. İlçe takımları düşük maliyetle kuruluyor. Oyuncuları kendi çocuklarından, hocaları beden eğitimi öğretmenlerinden oluşuyor böyle de olması gerekir. Çünkü bir ilçe takımının BAL ligine çıkması büyük bir yük oluşturur, belediyeler de onun için özellikle ilçelerde bir amatör takım olsun, bir spor faaliyeti devam etsin diye yöneticiler tarafından düşünülmektedir.

Şu an da Dinar Belediye Sporda kendi gençlerimizden oluşmakta, Sebahattin Aksu yönetiminde bu sezon başarılı bir futbol ortaya koyacaklarına eminim. Ayrıca kulüp başkanı Fahri Gündüz’de eski bir sporcu olmasından takıma yaklaşımı daha güzel. Çünkü sporu seven birisidir.

Bu duygular içinde Dinar Belediye Spora ilerleyen haftalarda başarılar dilerim. Saygılarımla…

Bayram Çolak

(Eski Yönetici)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ