Dinar CHP’de 3 Aday Birleşerek Güç Birliği Yaptı

  • 13 Kasım 2019
  • 155 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er yaklaşan kongre öncesinde parti binasında partililer ile birlikte bir toplantı gerçekleştirerek basın açıklaması yaptı.

CHP Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er parti binasında gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi,

Başkan Er; “Cumhuriyet Halk Partisinin kökü vardır, çınar gibidir. Yaşadığımız kongre sürecinin kazasız, belasız yapılmasını istiyoruz. İlk ilçe başkanı seçildiğim de partimizin oyu 1500’dü. Sonra 2800 oldu. Daha sonra 4300’e yükseldi. Şimdi 6800. Haziran ve 1 Kasım seçim aralığında bile biz 1800 oy artırarak Afyonkarahisar’dan bir milletvekili seçilmesini sağlayan bir örgütüz. Bunu hep birlikte yaptık. % 46 oy artırmış bir Dinar örgütü var. Bu başarıdan dolayı PM’de konuşulan tek örgüt olduk.

Burada çok önceden ilçe başkanlığını açıklayan iki değerli arkadaşımız var. Mehmet Sarı ve Ahmet Gülbeyaz kardeşim. Hala yönetim kurulu üyesi olarak bulunmasına rağmen ilçe başkanlığına aday olmuştur sayın Av. Ali Arıkan. Aday olmak bir iddia işidir inatlaşma işi değildir” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen toplantı da Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanlığına adaylığını açıklamalarının ardından parti nin birliği, bütünlüğü ve güçlenmesi adına adaylıktan çekilerek mevcut başkan Mevlüt Er’e destek olacaklarını söyleyen siyasette aktif görevler alan Mehmet Sarı ve Ahmet Gülbeyaz da  konuşma gerçekleştirdiler.

Mehmet Sarı konuşmasında; “ geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlığı için adaylığımı açıklamıştım ancak partimizin daha güçlü, birlik beraberlik içinde daha iyi noktalara getirebilmek için mevcut Başkan Mevlüt Er’e destek vereceğiz bu nedenle adaylıktan çekildim.”dedi

Ahmet Gülbeyaz ise şunları söyledi; “ CHP Dinar İlçe Başkanı adaylığımı açıklamıştım diğer aday Mehmet Sarı ve partililerimiz ile görüşerek partimizin daha güçlü olması için birlik beraberlik içerisinde mevcut başkan Mevlüt Er’e destek vermek adına adaylığımdan çekildim.”dedi

Dinar Cumhuriyet Halk Partisi parti binasında yapılan basın açıklaması toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ