https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

DİNAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKULLARINDAN MENDERES İLKOKULU TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ETWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI

  • 04 Haziran 2021
  • 343 kez görüntülendi.

Kendi kültürümüzü ve diğer ülkelerin kültürlerini araştırmak, tanıtmak ve sunmak için hazırlanan “It’s All About ‘e’!” eTwinning projesinde  Menderes İlkokulu adına Okul Müdürü Mustafa HATIPOĞLU ve Sınıf Öğretmeni Mehmet TURHAN proje ortağı olarak yer aldılar.

Ülkemizin farklı şehirlerinden katılımcıların olduğu proje Arnavutluk (3), Azerbaycan (1), Bulgarıstan (1), Hırvatıstan (4), İtalya (2), Polonya (4), Portekız (3), Romanya (2), Sırbıstan (2), Türkıye (95), Çek Cumhurıyetı (1), Ürdün (1) ülkelerinden gelen destek ile 13 ülkede 117 proje ortağı ile yürütüldü.

Kendi kültürümüzü ve diğer ülkelerin kültürlerini araştırmak, tanıtmak ve sunmak için hazırlanan “It’s All About ‘e’!” eTwinning projesinde  Menderes İlkokulu adına Okul Müdürü Mustafa HATIPOĞLU ve Sınıf Öğretmeni Mehmet TURHAN proje ortağı olarak yer aldılar.

Proje ile öğrencilerin kendi kültürel mirasını ve diğer ülkeleri öğrenmelerini sağlamak, kültürel miras bilincini artırmak, ülkeler arasındaki sınırları ve mesafeyi ortadan kaldırmak, dostluk ilişkileri ve kültür kardeşliği kurmak, öğrencilerin benlik saygısı ve kendini ifade etme becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

Proje sürecinde aşağıdaki temalarda çalışmalar yapılmıştır.

  •           ePartners
  •           eCitizen
  •           eArt
  •           eMusic
  •           eHeritage
  •           eTechnology
  •           eSafety
  •           eTwinning

Sınıf Öğretmeni Mehmet TURHAN başarılı bir proje süreci olduğunu, velilerden ve öğrencilerden olumlu dönütler alındığını, yurtiçinden ve yurtdışından birçok öğrenciyle tanışma fırsatı bulduğunu ve birlikte ortak ürünler yaptığını, teknolojik anlamda web2.0 araçlarını etkin ve verimli kullandıklarını söyledi. Ayrıca öğrencilerin bu tür projelerde tekrar yer almayı çok istediklerini sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Mustafa HATIPOĞLU, kurum olarak öğrencilere faydalı olabilecek tüm projelere katıldıklarını ve katılan öğretmenlere destek verdiklerini, okulumuzun özellikle salgın sürecinde öğrencilerin güvenli internet kullanımının yanı sıra farklı kültürleri tanımaları ve etkinliklerde yer almalarının öğrenciler açısından olumlu etkileri olduğunu söyledi. Bu projede özellikle teknolojik açıdan dezavantajlı olan öğrencilerin okulumuzda bulunan Kendin Yap Atölyesinden faydalanarak çalışmalarını gerçekleştirmeleri sağlandığını belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ