https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

DİNAR YAZARLAR ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİNDEN AYHAN KALKAN’A ONUR PROĞRAMI YAPILDI

  • 12 Mayıs 2023
  • 61 kez görüntülendi.
DİNAR YAZARLAR ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİNDEN
AYHAN KALKAN’A ONUR PROĞRAMI YAPILDI
Dinar Yazarlar-Şairler Kültür Derneği (DİYAŞ-DER) Kurulduğu yıldan bugüne çeşitli faaliyetler yaparak 40’kı aşkın şair ve yazarı dernek çatısı altında toplayarak yalnızca Dinarda değil Dinar dışında da yapılan Kültür faaliyetlerine açılan kitap fuarlarına katılarak büyük ilgi görmüş ve görmeye devam etmektedir. Özellikle Kitap Fuarlarında kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmaları takdirle karşılanmıştır.
Derneğimiz siyaset dışında toplanıp Dinar ile ilgili Kültürel faaliyetleri sürdürürken her toplantıya mutlaka gelen arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içinde Derneğimizin faaliyetlerini karar alan yönetim arkadaşları derneğimizi 5-10 yıllık bir dernek değil yaşantısını yıllarca sürdürebileceği çalışmalar yapmaya amaçlandırmıştır. En büyük iddiamız Birlik Beraberliğimiz bozulmayacak ve bozamayacaklardır. Diyen Başkan Yardımcımız Mehmet Özcan Derneğimizi yıllar sonra bizden sonra gelecek olan yeni nesil şairler ve yazarlar yaşatarak devam edecekler sözünü doğru söylemiştir. Ben birlik ve beraberliğimizi benim için yapılan bu özel günde gördüm. Yapılan faaliyetlerde bizleri yalnız bırakmayıp devamlı katılan veya telefonla arayan tüm dostlara teşekkür ediyorum.
Dernek yaptıkları hizmetler nedeniyle onere etmeyi planladık Geçtiğimiz aylarda Şair-Yazarlarımızdan Süleyman Uysal,Rıfat Yiğit Şairlerimiz ve yazarımızdan iki kişiyle yapılan bu ONUR programı derneğimizde kayıtlı TÜM ÜYELERİMİZ İÇİN YAPILACAK KARARI ALAN Başkanımız Yaşar Sağlam eğitimcilik günlerinden kalan bilgiler ışığında derneğimiz faaliyetlerini yönetime sunarak karar altına alıp faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz aylarda aldığımız kararla Üyelerimizden birkaç kişinin vefat etmeleri bizleri çok üzdü onlar için neden bir gün yapmadık üzüntüsü bize üyelerimizin yaş sırasına göre her biri için yapılacaktır.
Kültürümüze verdikleri yüzlerce kitaplardan binlerce adet kitapları okurlara kavuşturup dağıtımını sağlayan derneğimiz yönetimi bu hizmete birlik ve beraberlik içinde devam edecektir.
Ben bu onur plaketi ve Hizmet ödülü hediyemi Ankara da Halk Kültür Arş.Ens.Araştırması Gen.Bşk.Sayın hocam İrfan Ü. Nasrattınoğlu tarafından almıştım. İkincisini DİYAŞ-DER yönetiminden almak beni ihya etti. Şair arkadaşlarımdan Dede Cihan hocamın sunumunu yaptığı bu günde Süleyman Uysal üstadımın “Doğru tanıyalım Ayhan Kalkan’ı”şiiri, Abdurahman Ertürkün Ayhan Kalkan Akrostiş şiiri,Rifat Yiğitini Arş.Yazar Ayhan Kalkan isimli şiiri,Bayram Dağcının Dinar şiiri,Başkan Yardımcısı Mehmet Özcanın benim için ezbere okuduğu şiiri ve Dernek başkanımız Yaşar Sağlamın ilk yazdığım akrostiş şiirimi okuması ve ilk yayınladığım kitapcığın fotokopisini sunması beni İHYA ETTİ. Sağ olsunlar Var olsunlar. Sizlerin verdiği güç biz yazarları kamçılayıp yolumuzda devam etme kararı verdiriyor.
Dernek büromuzda yapılan programı yapan Başkanımız Yaşar Sağlam ve Mehmet Özcan’a ve bu toplantıya katılan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür eder sevgi ve saygılar sunarım…
11.05.2023 Ayhan KALKAN
  
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ