Dinar’da Mevlid-i Nebi, “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans Verildi 

  • 13 Kasım 2019
  • 106 kez görüntülendi.

Dinar’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans  düzenlendi. 

   Belediye Kültür Sarayı Salonunda Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Dinar İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans gerçekleştirildi.

 Vatandaşların büyük katılım gösterdiği konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Site Cami İmam Hatibi Erkan Demirel’in Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Müftüsü vekili Faruk Gündoğan gerçekleştirdi. Gündoğan, ‘Peygamber aşkını iliklerimizde hissetmek adına, bir nebze olsun hatırlama adına ve onu anmak adına bizde burada peygamberimizi anıyoruz. Salatü selamlar iletiyoruz. Peygamberimizi anlamak, yaşamak, izinden gitmet ve bizler peygamberin şefaatini dileyenler olarak bu aşk ile inşallah buraya toplandık. Asıl sözün sahibi Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Emin Uz’a bırakıyorum.’ dedi

Konuşmacı Dr. Emin Uz salonu dolduran davetlilere Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) efendimizin aileye verdiği önem ve günümüz ailelerimizin karşısına çıkan zorlukları anlattı.

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Emin Uz Dinar’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferans verdi.

İlçe Müftüsü vekili Faruk Gündoğan, Konuşmacı Dr. Emin Uz’a davetlilere verdiği konferans için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Konferansa, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, AKÜ İslami İlimler Fakültesi Öğr.Üyesi Dr. Emin Uz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, İlçe Müftüsü Vekili Faruk Gündoğan, İYİ Parti İlçe Başkanı Oktay Sayın, daire amirleri, okul müdürleri, İmam Hatipleri ve vatandaşlar katıldı.

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya,’Değerli hocamın sunumu ile faydalı ve hikmetli bir akşam oldu. Bu programı düzenleyen müftülüğümüze değerli hocama emeği geçen herkese teşekkür ederim. Öğrencilerimizi de tebrik ederim.’ dedi

Program İlçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye  Başkanı Nihat Sarı ve Dr. Emin Uz’un öğrencilere ödüllerini takdim etmesiyle son buldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ