https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Dinar’da Öğretmenlerimizin Günleri Kutlandı

Dinar’da Öğretmenlerimizin Günleri Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü olması nedeniyle Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi bir kutlama programı düzenlendi. İlk olarak Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelengi bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona eren program Dinar Belediye Kültür Merkezi Düğün Salonunda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş,  bütün öğretmenlerin günlerini kutladığını belirterek şunları söyledi, “24 Kasım öğretmenler gününü pandemi nedeniyle coşkuyla kutlayamamanın hüznü içerisindeyiz. Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahrete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler niyaz ediyorum. Görevine yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza da bir kez daha aramıza katıldıkları için hoş geldiniz diyorum. Başöğretmen Atatürk’ün hepimize gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedeflerini gerçekleştirmede biz öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına çok daha fazla görevler düşmektedir” dedi.

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ise, öğretmenlik mesleğinin en değerli meslek olduğunu kaydederek şunları söyledi, “Buraya gelen gelemeyen bütün öğretmenlerimizin günlerini kutluyorum. Öğretmenlik mesleğinin sadece meslek olmadığını bir yaşam tarzı olduğunu gösterdi. Görevi başında olan pandemi döneminde büyük fedakarlıklarla evinden canlı ders olarak mesleklerini icra eden bütün öğretmenlerimizin günlerini kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra, öğrenci şiirleri okundu, yine öğrenciler tarafından hazırlanan orotoryo gösterisi gerçekleştirildi.

24 Kasıma özel öğretmenler arasında anı yarışmasında birinci olan Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Pınar Kapankaya öğretmenlik hayatında yaşadığı bir anısı kürsüden anlattı.

Daha sonra ise aday öğretmenlerin yemin töreni, emekli öğretmenlere hizmet şeref madalyalarının verilmesi, emekli öğretmenleri temsilen yapılan konuşma, müzik dinletisi ve ödül töreni olarak program son buldu

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ