https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

4 Yıllık Okul Yeni Sezonda Öğrenci Alabilir

  • 05 Şubat 2018
  • 963 kez görüntülendi.
4 Yıllık Okul Yeni Sezonda Öğrenci Alabilir

4 Yıllık Okul Yeni Sezonda Öğrenci Alabilir

Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu 2018-2019 güz ve yaz dönemleri için öğrenci almaya başlayabilir.

Geçtiğimiz hafta Dinar’da Ak Parti’nin kadın kolları kongresi gerçekleşti. Kongrede bir konuşma yapan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili 4 Yıllık Üniversiteyle alakalı olarak bazı açıklamalar gerçekleştirdi. Özkaya Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun 2 bölümle birlikte bir daha ki sezon için öğrenci alabilme ihtimalinin olduğunu söyledi.  Acil Yardım ve Afet Yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümlerinin Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosunda onaylanıp YÖK’e gönderildiğini belirten Özkaya YÖK’ün onaylaması halinde bölümlerin öğrenci alabileceğini kaydetti.

4 Yıllık Okul Nasıl Faaliyete Geçecek

Bakanlar Kurulu Kararıyla resmen kurulan Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda iki bölümün YÖK tarafından onaylanması halinde nasıl öğrenci alınacak?

Dinar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Ertan 4 Yıllık Üniversitenin kendi binasına kavuşana kadar Dinar Meslek Yüksek Okulunda faaliyetlerine devam edebileceğini, bunun için yeterli fiziki kapasitenin okulda olduğunu söylemişti. Kendi binasına kavuştuktan sonra Dinar MYO’dan taşınabileceğini de ifade etmiş olan Ertan ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını kaydetmişti.

Şimdi ise bütün görev ve yetki Yüksek Öğretim Kurumunda. Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosu 4 yıllık okulda açılması planlanan iki bölümü uygun görerek YÖK’e sevk etti. Eğer YÖK bu iki bölümü ya da en az bir tanesini onaylar ise 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Dinar Meslek Yüksek Okulu bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayabilir.

Ancak bölüm kurmak ve açmak o kadar da kolay değil. Çünkü bir bölümün açılabilmesi için en az 3 tane doktorasını tamamlamış Yrd. Doç. Öğretim görevlisi YÖK’ün kriterleri arasında. Yani Dinar’daki 4 yıllık üniversitedeki 2 bölümün açılması halinde 6 tane Yrd. Doç. Öğretim Üyesi bulunmak zorunda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ