https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Dinar’a Yeni İmam Hatip Orta Okulu

Dinar’a Yeni İmam Hatip Orta Okulu

Dinar’a Yeni İmam Hatip Orta Okulu

Dinar İmam Hatip Orta Okulu yeni binasının yapımı Fatih Mahallesinde bulunan TOKİ evleri bölgesinde bütün hızıyla devam ediyor.

20 Bin M2lik bir arsa üzerine yapımı devam eden İmam Hatip Orta Okulu hizmet binası 2017 yılının Ocak ayı ortasında tamamlanacak. Kısa bir süre önce yani yaz aylarında yapımına başlanılan, maliyeti 2 Milyon 415 Bin 925 TL olan ve 16 derslikli olacak şekilde yapılan İmam Hatip Orta Okulu her yönüyle dört dörtlük hizmet vermeye başlayacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu şunları söyledi, “Bilindiği gibi ilçemiz merkezindeki İmam Hatip Orta Okulu Fatih Orta Okulunun ek binasında hizmet vermekteydi. Afyonkarahisar İl Özel İdaresi bütçesinden ödenek ayrılarak yaz aylarında inşaatına başlanılan okul binası hızla yapılmaktadır. Böylelikle kendi binası olmayan İmam Hatip Okulu her şeyiyle hazır olan yeni binasına kavuşacaktır. Binanın yapılmasında büyük katkıları olan başta İlçe Kaymakamımıza, Afyonkarahisar Milletvekillerimize, İl Özel İdaresi Plan Proje ve Yatırım İnşaat Müdiresi Neriman Gül Albay’a, İl Genel Meclis Üyelerimize ve yüklenici firmaya teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

01 OCAK 2017 PAZAR 10:54

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    İlçenin kapanma noktasına gelen FEN LİSESİ’nin binası yok ama, imamhatip ortaokuluna binası olduğu halde yeni bina yapın…Eğitimsiz insanların neden çoğaldığı belli. Ayrıca Fen Lisesi kapanmasın diye Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi’nin pansiyonunu elinden alınması da ayrı bir muamma.

  2. Veli dedi ki:

    İmam hatip ortaokulunu Dinarın ulaşım bakımından en sıkıntılı mevkiine götürmek ancak imamhatip düşmanlığıdır. Şu anda İmam Hatip Ortaokuluna Dinarın en uzak mahallelerinden öğrenci geliyor. Tokiye bu öğrencilerin nasıl geleceğini acaba İlçe MEM Müdürü Hasan Tahtaoğlu düşünmüş müdür? Ayrıca Dinarın Büyükleri Imam hatip oo’nun yerinde kalmasını isterken siz kim oluyorsunuz da karar verici oluyorsunuz. Bu sorumluluğun altında ezilirsiniz bilesiniz…

BİR YORUM YAZ