https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Dinar’ı Kullanan Öğretmen Kaçıyor

Dinar’ı Kullanan Öğretmen Kaçıyor

Dinar’ı Kullanan Öğretmen Kaçıyor

Her yıl öğretmenlerin tayin olmasından ya da değişmesinden bıkan öğrenci velileri ve öğrenciler isyan etti. Özellikle İlkokullarda bulunan öğretmenlerin kendi memleketlerine tayin olabilmek için adına çalıştığını belirten veliler, bazı ilkokul öğrencilerinin üç tane öğretmeninin değiştiğini belirttiler.

Dinar’a bağlı köy yerlerinden puanlarını artırarak ilçe merkezine gelen burada da bir yıl görev yaptıktan sonra kendi memleketlerine tayin isteyerek ilçeden kaçan öğretmenlere tepkiler git gide artmaya başladı. İlkokul öğrencisi için çok önemli olan eğitim ve öğretimde bir den fazla öğretmenin değişmesi de olumsuz yönde öğrenciyi etkiliyor.

Konuyla alakalı gazetecilere ulaşan öğrenci velileri yaptıkları açıklamalarında şunları söylediler, “Çocuklarımız ilkokul birinci sınıfa başladıkları andan itibaren her yıl öğretmen değişiyor. Bu da öğrencilerimizin başarısını ve gelecek hayatlarını olumsuz etkiliyor. Öğretmenlerin en doğal hakkı tayin olabilir. Ancak devletimiz buna bir çözüm yolu bulması gerekir. Her öğretmen en az atandığı yerde 4 ya da 5 yıl görev yapmalı. Dinar’daki öğretmenlere bakıyoruz, hep ilçeden kaçma derdindeler. Herkes memleketinde öğretmenlik yapmak istiyor. Bazı öğretenler ilçeyi kullanarak kendisini başka yerlere tayin ettiriyor. Buna bir dur denilmelidir. Çocuklarımıza yazık! Her yıl öğretmen değiştirmekten bıktılar. Tam bir öğretmene alışmışken yeni yılda yenisi geliyor” dediler.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dinarlı Murat dedi ki:

    Dinar’ın doğu görevi olması bunun en önemli sebebidir.Ben de bir öğretmenim.Dinar’a gelen yabancı öğretmenlerin çoğu doğu görevini batıda yapabilmek için geliyor.Bir kaç yıl çalıştıktan sonra memleketine kaçıyor.Bu durumun engellenmesinin tek yolu Dinar’ın doğu görevinden çıkarılmasıdır.

BİR YORUM YAZ