https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Emniyet Binası Yıkılıyor

Emniyet Binası Yıkılıyor

Emniyet Binası Yıkılıyor

Mülkiyeti Hazineye ait Dinar İlçesi İstasyon Mahallesi 195 ada,120 parselde kayıtlı bulunan taşınmaz üzerinde yer alan B+Z+2 kat ve müştemilatından eski emniyet müdürlüğü binası ve lojman binası yıkılacak.

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çarşı merkezine gelmesiyle boşalan ve yetkililer tarafından çürük raporu verilen binaların yıkım işlemleri 2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ihale edilerek yapılacak.

20 Temmuz 2017’de ihale edilecek olan Eski Emniyet Müdürlüğü binaları ve eski lojmanların bulunduğu yerin eğitim yatırımı için değerlendirilebileceği belirtiliyor.

Bu yerin Milli Eğitime devri yapılarak, engelli çocuklar için özel okul yapılması planlanıyor. Sadece Dinar’a değil, Başmakçı, Dazkırı, Denizli, Evciler, Isparta, Uşak gibi illerin Dinar’a yakın olan ilçelerine de hizmet vermesi beklenen özel okul için harika bir projenin çizileceği bekleniyor.

Açılacak özel engelliler okulunda her türlü engeli bulunan çocukların okuyabileceği gibi, şimdiki okullarda bulunan engelli öğrenciler de bu özel okula kayıt yaptırabilecekler.

Onlar İçin Özel Olarak İlgilenilecek

Dinar’da ve çevresinde bulunan engelli kardeşlerimiz için yapılması beklenilen özel okulun çok faydalı olacağı belirtiliyor. Özel okulda engelli öğrenciler için uzman öğretmenlerin yer alacağı ve öğrencilerin gelişimine artı bir fayda sağlayacağı da kaydedilenler arasında. Bu okulda öğrencilere özel olarak eğitim verileceği biliniyor.

Veliler Çok Olumlu Karşıladılar

Bazı engelli öğrenci velileri Dinar’a kurulacak olan özel okulun çok faydalı olacağını dile getirerek, “Bizim çocuklarımız şimdiki mevcut okullarda okuyorlar. Hiç bir şikayetimiz yok, sancak sadece engelli öğrenciler için özel bir okulun açılması çok daha iyi olacak. Bizim çocuklarımıza özel olarak derslerin verileceğini biliyoruz. Bu nedenle bu özel okulun bir an önce açılmasını istiyoruz”

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ