https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Fatih Ortaokulunda Fetih Programı

  • 30 Mayıs 2019
  • 325 kez görüntülendi.
Fatih Ortaokulunda Fetih Programı

Tarihin dönüm noktalarından biri olan İstanbul’un Fethinin 566. yılı düzenlenen programla Fatih Ortaokulunda kutlandı.

Dinar Fatih Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ayşe KÜÇÜKUYSAL nezaretinde hazırlanan programa, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, açış konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti. Çağ kapatıp çağ açan, o kutlu övgüye mazhar olan Fatih Sultan Mehmet ve şanlı ordusunu minnetle anıyoruz. Fethin 566. yılı kutlu olsun.

Okul Müdürü Murat Nail Üner yaptığı konuşmada: “Çocuklar, ecdatlarımızın manevi dünyalarında gemileri karadan yürütebilecek kadar geniş düşünebilme, atını denize sürebilecek kadar cesareti, döneminin en büyük toplarını döktürecek kadar basireti, Rumeli hisarını yaptıracak kadar ileri görüşlülüğü, İstabul’u fethedip şehre girerken kendisine uzatılan gülleri ‘Fatih’i Fatih yapan hocam Akşemsettin’dir.’ deyip gülleri reddedecek kadar mütevaziliği vardı. Kendimize örnek şahsiyet arıyorsak tarihimize bakmalıyız. Mehmed’i Fatih yapan özellikler nelerdir, bunları iyi bilirsek bizlerde nice Mehmed’leri Fatih yapabiliriz. Hepinizden okul olarak adını taşıdığımız Fatih Sultan Mehmet Hanı örnek almanızı, iyi tanımanızı bekliyorum. Tanımayan sevemez. Bu büyük fethin 566. Yılı kutlu olsun.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Dinar Hava Durumu

DINAR

Köşe Yazarları
Günlük Burçlar
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha