https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Öğrencilerden 29 Ekim’de Oratoryo ve Tiyatro Gösterisi

 • 31 Ekim 2017
 • 1.354 kez görüntülendi.
Öğrencilerden 29 Ekim’de Oratoryo ve Tiyatro Gösterisi

Öğrencilerden 29 Ekim’de Oratoryo ve Tiyatro Gösterisi

Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejinde velilerinde katılımlarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı düzenlendi. Tiyatro ve Sosyal Faaliyetler Öğretmeni Yunus Üzülmez Öncülüğünde hazırlanan oratoryo ve tiyatro gösterileri herkesin beğenisini topladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Okul Müdürü Ünal Yılmaz’ın konuşmasıyla devam etti. Yılmaz şunları söyledi, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılını kutlamaktan çok büyük onur ve gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından sizlerin katılımlarıyla hazırlanan programımızda 29 Ekim’in önemine değineceğiz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘muasır medeniyetler’ yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. İçinde bulunduğumuz konjonktür ülkemizin her ferdine, her kurumuna olduğu gibi bize de bazı sorumluluklar yüklemektedir. Bu vesile ile bu topraklar için gözünü kırpmadan canını seve seve veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 94. yıl dönümünü yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından ise okul öğrencileri öğretmenleriyle birlikte Cumhuriyet Bayramına özel oratoryo ve tiyatro gösterimi sundu.

Okul Müdürü Ünal Yılmaz etkinlikte Necip Fazıl Kısakürek’in “Sakarya” şiirini okurken, Türkçe Öğretmeni Serkan Kıran ise Arif Nihat Asya’nın Bayrak Şiirini okudu.

Veliler tarafından da beğenilen Cumhuriyet Bayramı kutlama programı yaklaşık bir saat sürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. These are really impressive ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some pleasant points here. Any way keep
  up wrinting.

 2. creating and selling medical software
  best low-risk passive income ideas for doctors how to generate passive income as
  a physician
  maximizing the earning potential of a medical degree online

 3. Cheap diabetes medications on the black market, where to order?
  Inexpensive Actoplus for diabetes Treatment Online
  Best place to buy diabetes drugs on the DL Insulin delivery
  by mail

BİR YORUM YAZ