https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Özel Kolej Öğrencilerinin Çanakkale Ruhu

  • 02 Nisan 2018
  • 713 kez görüntülendi.
Özel Kolej Öğrencilerinin Çanakkale Ruhu

Özel Kolej Öğrencilerinin Çanakkale Ruhu

Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji öğrenci, öğretmen ve idarecilerden oluşan 40 kişilik ekip Çanakkale destanının yazıldığı, kahraman ordumuzun verdiği zorlu mücadelenin yapıldığı yerleri ziyaret etti.

 İlk defa Çanakkale’ye giden öğrenciler, uzman rehberler eşliğinde Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi ve 57’nci Alay ve Conkbayırı’nı gezme fırsatı buldu. İstiklal destanının yazıldığı toprakları gezen öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Çanakkale ruhunu orada yaşama fırsatı da bulan öğrenciler rehber öğretmenin anlattığı tarihi konuları yakından takip etti. Öğrencilerin milli duygularının kabardığı Çanakkale gezisi 2 gün sürdü.

Gezi sonrası bir değerlendirmede bulunan Özel Kolej Müdürü Ünal Yılmaz, gezinin öğrenciler üzerinde çok güzel olumlu etki bıraktığını ifade ederek şunları söyledi, “Öğrencilerimizle birlikte Çanakkale Savaşının yapıldığı toprakları ve kahraman ordumuzun yazdığı destanı yerinde gördük. Bu savaşın Türk tarihinde önemi ve yeri çok büyüktür. Tarih boyunca Türkler hep savaş veren hep mücadele eden bir millet olmuştur. Tam düşmanları artık bunlar iflas etti artık bu sefer yok edeceğiz diye kapımızı çaldıklarında hep kapı yüzlerine çarpmıştır. İşte Çanakkale’de bunların en önemlilerinden birisidir. Modern silahlarla donatılmış ordunun karşısında, ateş almaz tüfeklerle, patlamaz toplarla, yalın ayak, aç bir mide ile kazanılmış bir zaferdir Çanakkale. Mustafa Kemal gibi bir büyük insanın tarih sahnesine çıktığı, Seyit Onbaşının 230 okka gülle ile koca gemiyi sulara gömdüğü, Kurşunların havada çarpıştığı, Türk’ün kahramanlığının resmi bir vesika olduğu savaştır Çanakkale” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Dinar Hava Durumu

DINAR

Köşe Yazarları
Günlük Burçlar
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha