https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Özel Kolej’in Kariyer Günlerinin İlk Konuğu Kaymakam Kapankaya Olacak

Özel Kolej’in Kariyer Günlerinin İlk Konuğu Kaymakam Kapankaya Olacak

Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejinde her yıl düzenli olarak Cuma günleri yapılan Kariyer günlerinin ilk konuğu Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya olacak.

Halka açık olarak gerçekleşecek olan programda Öğrencilik, hayatını, üniversite günlerini, çektiği zorlukları ve sıkıntıları, kaymakamlık mesleğinin tam olarak ne olduğunu ve hayatında yaşamış olduğu en ilginç ve önemli anları Özel Kolej öğrencileriyle paylaşacak olan Kaymakam Kapankaya öğrencilerin kendisine soracağı soruları da yanıtlayacak.

02 Kasım 2018 Cuma günü saat 14.00’da başlayacak olan kariyer günleri her zaman olduğu gibi okulda gerçekleştirilecek.

ÖĞRENCİLER MESLEKLERİ TANIYACAK

Bu yaşlarda meslekleri tanıyan öğrencilerin erken hedef koyarak çok daha başarılı olabileceğine inandığını kaydeden Ünal Yılmaz şunları söyledi: “Kariyer günlerimizde her hafta bir konuk davet ederek konuğumuzu dinleyeceğiz. Davet edilen konuklarımız kendi hayatlarını, yaşadığı zorlukları, üstesinden geldikleri problemleri ve meslek hayatlarında nasıl başarılı olduklarını anlatacaklar. Öğrencilerimiz ise davetlilerimizi en iyi şekilde dinleyerek hayatın ne kadar zor olduğunu, belirli bir mücadele vermeden hiçbir yere varılamayacağını, çalışmadan, öğrenmeden hiçbir işin başarıya ulaşmayacağını, her şeyden önemlisi mesleklerin ne olduğunu tam olarak öğrenmiş olacaklar. Bu nedenle her Cuma düzenleyeceğimiz kariyer günlerimizi çok önemsiyoruz. Öğrencilerimize meslekleri tanıtmak adına onların kendilerine bir hedef koymalarına yardımcı olacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ