https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ünal Yılmaz: 10 Yıl Sonra Buradan Yetişen Öğrenciler Çok Farklı Olacak

  • 30 Eylül 2017
  • 1.097 kez görüntülendi.
Ünal Yılmaz: 10 Yıl Sonra Buradan Yetişen Öğrenciler Çok Farklı Olacak

Ünal Yılmaz: 10 Yıl Sonra Buradan Yetişen Öğrenciler Çok Farklı Olacak

Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz, Dinar’a açtığı özel okuldan 10 yıl sonra yetişen çocukların çok farklı bireyler olacağını, bu bireylerin ne iş yaparsa yapsın en iyisini yapacağını söyledi. İlçede ve bölgesindeki özel kolej açığını kapattıklarını, Dinarlının bu değeri çok iyi bildiğini de kaydeden Ünal Yılmaz, “Biz her şeyden önemlisi eğitim diyoruz. Eğitimi verdikten sonra öğretmek çok daha kolay olacaktır” dedi. Dinar Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz Dinar merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Özel Kolejde yapılan toplantıda Dinar’da ki eğitim ve öğretim ile alakalı bazı durumlar görüşüldü.

Özel Kolej Müdürü Ünal Yılmaz okul hakkında muhtarlara bazı tanıtıcı bilgiler vererek, özel kolej ilçeye ilk açıldığında muhtarların çok yardımcı olduğunu, mahallelerini en iyi tanıyan kişilerin ise yine muhtarlar olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Sayın muhtarlarımız Özel Kolejimizde öğrenci konseyi oluşturarak ülke genelinde birlikte imza atmış olduk. Öğrencilerimizden oluşan konseyimizde her sınıftan birer temsilci bulunmaktadır.

4 Ekim 2017’de ise okulumuzda konsey başkanlığı seçimi yapılacaktır. Okul konseyimiz okulumuzdaki her şeye karar vermektedir” dedi. Haftanın Erdemli ve Hoş Olmayan Davranışlarını Teşhir Ediyoruz Eğitimci Ünal Yılmaz Muhtarlarla yaptığı toplantıda yaptığı konuşmasında özel kolejde her hafta haftanın erdemli davranan öğrencisi ile hoş olmayan davranış yapan öğrencinin resimlerini okul panosuna astıklarını, böylelikle öğrencilerin hal ve hareketlerine daha dikkat ettiklerini söyledi. Öğrencilere özgüvenin nasıl aşılanabileceğini her zaman ön planda tuttuklarını da ifade eden Ünal Yılmaz konuşmasının devamında şu cümleleri kurdu,

“20 yıldan bu tarafa devam ettirdiğimiz aile okulumuza bu yılda da devam edeceğiz. Çünkü okul veli, öğrenci üçgeninde aile okulumuz çok faydalı oluyor. Okulumuzda bundan sonra her hafta kariyer yıldız günleri adı altında, kariyer edinmiş kişileri okulumuza davet edip öğrencilerimizin soru sormalarını sağlıyoruz. Her hafta yine ülkemizin yetiştirdiği bir değeri okulumuzda anacağız. Bu çalışmalar sayesinde ise öğrencilerimize özgüveni aşılamış olacağız.

Öğretmenlerimize gelecek olursak; her biri son derece donanımlı, tecrübeli öğretmenlerdir. Bir öğretmen usta çırak ilişkisi içerisinde yetişmeli tezinden hareketle, derslerimize çift öğretmen sokuyoruz. Birisi asil sorumlu öğretmen diğeri ise kendini 1 yıl boyunca yetiştirecek olan yardımcı öğretmenden oluşuyor” dedi.

  

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Dinar Hava Durumu

DINAR

Köşe Yazarları
Günlük Burçlar
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha