https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ünlü Psikologdan İkinci Seminer

Ünlü Psikologdan İkinci Seminer

Ünlü Psikologdan İkinci Seminer

Dinar Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlköğretim Kurumu Müdürlüğü tarafından organize edilen  “Çocuğunuzun – Ailenizin Ve Kendinizin Farkında Mısınız?” Anne – Baba Okulu Semineri 13 Mayıs 2018 tarihinde Pazar günü saat 20:30’da Müdürlüğümüze bağlı  Dinar Şehit Şükrü BAYRAKCI Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda velilere yönelik olarak gerçekleştirildi.

 

Öğrenci Velilerine yönelik olarak gerçekleştirilen seminerde;
Çocuğun gelişim dönemleri ve özellikleri, çocuğun ruh sağlığı ve ruh sağlığının korunması, okul ve ders problemleri – çözüm yöntemleri , çocuklardaki ruhsal problemlerle baş edebilme, çocuklarda görülen uyum ve davranış bozuklukları , dikkat eksikliği, ders ve motivasyon Çocuklarda tırnak yeme, diş gıcırdatma,  tiklerin oluşması, korkularının oluşması sebepleri ve çözüm yolları. Çocuklarda özgüven eksikliğinin sebepleri nelerdir, Anne ve babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışları nasıl olmalıdır? Çocuklardaki dikkat eksikliği tespitleri ve çözüm yolları, ders çalışmada isteksizlik, kısa belleğin geliştirilmesi için neler yapılmalı, Çocuklarda yazım bozuklukları, unutma sorunları nasıl düzeltilebilir. Alt yapı eksikliği, verimli ders çalışma yöntemleri, kalıcı öğrenme yöntemleri, teknoloji bağımlılığı ve bağımlılıkla mücadele yolları, akıllı cep telefonları, bilgisayar ve tabletlerin çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri, teknoloji faydalı amaçlarda ve kontrollü kullanma yöntemleri, çocuklarda sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, Anne ve babaların çocukları ile sağlı iletişim kurma yolları vb konular anlatıldı.

 

Katılan veliler gerçekleştirilen seminerden dolayı çok memnun kaldıklarını dile getirdiler. İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa ŞAHİN  İlçemize gelerek öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve öğrenci velilerimize seminer veren Uzman Psikolog Eğitim Uzmanı Özkan ŞENOL’ a teşekkür etti, kendilerine çiçek takdim etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAHTAOĞLU ilçe Kaymakamımız Sayın Mustafa ŞAHİN ‘ e eğitime verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı  teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ