https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ali Özkaya, 110 Konutlar İçin Açıklama Yaptı

  • 18 Aralık 2015
  • 1.213 kez görüntülendi.
Ali Özkaya, 110 Konutlar İçin Açıklama Yaptı

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yapımı tamamlanan ve teslim edilen 110 adet konut ile ilgili vatandaş ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında maddi kriz çıkmış, vatandaşlar sözleşmeleri imzalamamışlardı.

Vatandaşlar konuyla ilgili Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’ya ulaşarak durumu izah ettiler. Maddi sorunun düzeltilmesi gerektiğini savunan 110 Konutlarda oturan hak sahipleri için gerekli açıklamayı yapan Milletvekili Ali Özkaya, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan evlerin her biri için sözleşme gereği peşin fiyatının 45.300 TL olduğunu, evi yıkılanlar için ve arsası olanlar ise geriye kalan tutarın taksitli bir şekilde belirlenen fiyata göre ödeneceğini söyledi.

Telefon aracılığıyla ulaştığımız Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya konuyla ilgili şunları söyledi, ‘Bundan yaklaşık 5 yıl önce kentsel dönüşüm adı alında evleri yıkılarak ya da arsası istimlak edilerek hak sahibi olunan vatandaşlarla TOKİ bir sözleşme imzalamıştır. Sözleşmeye göre evlerin peşin fiyatı 45.300 TL yani evine veya arsasına 50.000 TL bedel biçilen vatandaşın para iadesi yapılmıştır. Geriye kalan hak sahipleri ise, 45.300 TL yeni ev bedelini eski eviyle ya da arsasının değeriyle karşılayamayan vatandaşlarımıza aylık ödemeli imkanlar sunulmuştur. Dolayısıyla konutların peş ya da taksitli fiyatı bu sebepten dolayı değişmektedir. TOKİ evleri % 30 avantajlı bir şekilde inşa etti’ dedi.

 

Vatandaşlarımız Sözleşmelerini Şartlı İmzalasınlar

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya 110 Konutlarda ikamet eden hak sahibi vatandaşlar için TOKİ Başkanı ile defalarca görüşmeler yaptığını ve Türkiye genelinde % 30 daha avantajlı konutlar için alındığını,TOKİ ile olan sözleşmelerini imzalamaları gerektiğini, imzalamayan vatandaşların ise ileriki dönemlerde zor duruma düşebileceğini kaydetti. Sözleşmelerini itiraz-i kayıtla imzalayabileceklerini de kaydeden Özkaya şunları belirtti, ‘Vatandaşlarımız TOKİ ile olan sözleşmelerini itiraz-i Kayıtla imzalasınlar. Zaten kömürlük için ayrı bir bedel ödenmeyecek. ‘ dedi.

haber: İ.Yılmaz

18 ARalık 2015 Cuma 15:42

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. vatandaş dedi ki:

    İyide arkadaş toki ev borcu olmayanlardanda (yanı istimlak edilen evinin değerı mısal 50000 tl olan kısıye 45,300 u dusup gerı kalanını hesabına yatırlan vatandaslardanda) fark istiyor 17000 tl sayın Dinarlı dinarla pek ilgili mılletvekımız bunu bilmiyormuymuş…

BİR YORUM YAZ