https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz Dazkırı’da Çiftlik Barajı’nın Temelini Attı.

  • 06 Mayıs 2018
  • 680 kez görüntülendi.
Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz Dazkırı’da Çiftlik Barajı’nın Temelini Attı.

Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz Dazkırı’da Çiftlik Barajı’nın Temelini Attı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz Dazkırı ve Başmakçı ’da düzenlenen törenlere iştirak ederek baraj temeli attı ve orman köylülerine gelir getirici tür sertifikası verdi.

Dazkırı ve Başmakçı ’da düzenlenen törenlere Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Vali Mustafa Tutukmaz’ın yanı sıra Dazkırı kaymakamı Mehmet Keklik Başmakçı Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı üst düzey yöneticiler, il ve ilçe müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dazkırı Belediye Meydanında Çiftlik Barajı’nın temelini atma töreninde konuşan Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Dazkırı için çok güzel bir tesisin temelini atıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Şu anda dünyada su ve ormancılık konusunda bizden daha fazla tesis açan yok. Tabii ki Türkiye’nin yanında memleketimiz Afyonkarahisar’a vefa borcumuz var. Bu borcu ödememiz için Afyonkarahisar’da neler yaptık neler saymakla bitmez. Afyonkarahisar’daki baraj sayısını 92’ye çıkarmayı hedefliyoruz inşallah. Bütün dereleri ıslah ediyoruz, köprüler yapıyoruz. Şu anda bin beş yüz köprü yaptık. Köyler adeta şehir gibi oldu. Daha da güzel olacak inşallah. Afyonkarahisar’ımıza neler yapsak azdır” dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz Dazkırı Belediye Meydanında düzenlenen törende Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek Çiftlik Barajı’nın temelini attarak 18 milyon TL’ye mal edilecek olan Dazkırı Çiftlik Barajı’yla 600.000 metreküp su depolanacak ve 1.390 dekar zirai arazi suya kavuşturularak ülke ekonomisine 1 milyon 529 bin TL gelir artışı sağlanacak. Ayrıca törende ORKÖY sertifikası ile gelir getirici tür sertifikası Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

Başmakçı’da Orman Köylülerine Sertifika Verildi

Dazkırı’daki törenin ardından ORKÖY sertifikası ile Gelir getirici tür sertifika dağıtma töreni için Başmakçı ilçemize geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Tutulmaz tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle Orman Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeler kapsamında ORKÖY sertifikası ile Gelir getirici tür sertifikaları vatandaşlarımıza verildi.

 

    

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ