https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Milletvekili Ali Özkaya’dan Gaziler Günü ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim Haftası Mesajı

  • 19 Eylül 2016
  • 1.198 kez görüntülendi.
Milletvekili Ali Özkaya’dan Gaziler Günü ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim Haftası Mesajı

Milletvekili Ali Özkaya’dan Gaziler Günü ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim Haftası Mesajı

GAZİLER GÜNÜ

Üzerinde yaşadığımız ve bin yıldır Türk yurdu olan bu topraklar, Şehitlerimizin ve Gazilerimizin ağır bedeller ödemesiyle Vatan kılınmıştır. 1071’den bugüne Anadolu’da bağımsızlığımızı korumak ve varlığımızı ilelebet devam ettirmek, canlarını ve bedenlerini feda eden bu kahramanlar sayesinde olmuştur.

Ülkemiz ve Milletimiz son günlerde zor bir dönemden geçmektedir. İçeriden ve dışarıdan birçok güç Devletimizi zaafiyete uğratmak için çaba içerisindedir. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan Hain Darbe girişimi, tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi milletimizin şehit ve gazi olma arzusu ve ferasetiyle püskürtülmüştür. Aynı şekilde, bölücü terör örgütüne karşı Askerimizin ve Polisimizin sürdürdüğü kahramanca mücadele, Devletimizin, Bayrağımızın, Vatanımızın ve Milletimizin tek olduğunu bizlere göstermiştir.

Gaziler Günü, Geçmişten günümüze milletimizin birliği ve ülkemizin dirliği için verilen mücadelelerde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza olan vefa borcumuzu canlı tutmak ve bu hissiyatı gelecek nesillere aktarmak için bir vesile olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canını ortaya koyan Şehit Askerlerimizi, Emniyet mensuplarımızı ve korucularımızı  rahmetle anıyor; tedavileri devam eden gazilerimize acil şifalar diliyor, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Haftası Mesajı

Değerli Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler,
Uzunca bir tatil sonrası yarın çalacak ders zilinin heyecanını yaşıyoruz. Bu sene tüm yurtta ilk dersimiz; 15 Temmuz Darbe Girişimi…
Milletçe hep birlikte gördük ki;  aile, vatan ve millet sevgisi olmadan elde edilen akademik başarılar ile hakedilmeden kazanılan mevki ve makamlar ülkemizin geleceğine, bağımsızlığına ve ilerleyişine kast etmekten öteye gidememiştir. Bu sebeple, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı eğitirken; milli, manevi, ahlaki ve kültürel yönden değerlerine sahip çıkan, okuyan, sorgulayan, teknoloji ve bilimi insanlığın faydasına sunan, demokrasiye ve insan haklarına inanan, ülkemizi tüm dünyada gururlandıracak eserlere imza atan nesiller olarak yetiştirmek ayrı bir önem taşımaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, değerli öğretmenlerimize olan inancımızın tam olduğunu belirtir, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlar ve başarılar getirmesini dilerim.

19 EYlül 2016 Pazartesi 08:34

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ