https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Milletvekili Ali Özkaya’dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

  • 16 Nisan 2016
  • 1.018 kez görüntülendi.
Milletvekili Ali Özkaya’dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

AK  Parti Afyonkarahisar Milletvekili  Ali Özkaya Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajda, güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)’in örnek ahlakını rehber edinmenin tüm insanlar için bir zorunluluk olduğunu bildirdi.

KUTLU DOĞUM HAFTASI’NIN İNSANLIĞA SEVGİ, DAYANIŞMA VE KARDEŞLİK GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Peygamber Efendimizin doğumunun ve Kutlu Doğum Haftası’nı idrak etmenin hazzını yaşadıklarını söyleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av.Ali Özkaya, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), sadece Müslümanlar için değil, herkes için örnek bir model konumundadır. Onun üstün şahsiyeti ve ahlakı tüm insanlığa örnek teşkil etmektedir. Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlığın sevgi, dayanışma ve kardeşlik getirmesini diliyorum.”dedi.

“PEYGAMBERİMİZ DOĞRULUK VE GÜZEL AHLAKIN EN İYİ ÖRNEĞİNİ KENDİ HAYATIYLA GÖSTERMİŞTİR”

“Peygamber Efendimizin mesajları bütün insanlık için yol göstericidir. O’nun getirdiği İslam mesajında; Kardeşlik hukuku ve insana saygı var, sevgi ve hoşgörü var. Yine insana merhamet ve şefkat var. Ayrıca O’nun mesajında; Hak, hukuk ve adalet en önde yer alırken, fikir ve vicdan özgürlüğü de vardır.” diyen Özkaya mesajına şöyle devam etti, “İçinde bulunduğumuz bu özel haftada, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların kardeşliğini ve mutluluğunu esas alan, İslam’ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in mübarek ve kutlu doğumunu idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda ki karşılığını bulacaktır’ dedi.

 

Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftasının bütün Müslümanların gönlünde kardeşlik duygusunu ve kardeşlik coşkusunu yeniden filizlenip yeşertmesini, bütün davranışlarımızda da kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukukunun yaşanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere bütün İslâm dünyasının Kutlu Doğum Haftasını kutluyor, bu müstesna günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

umut haber merkezi

16 Nisan 2016 Cumartesi 13:30

ALİ ÖZKAYA'DAN İKİ MÜJDE 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ