Muhtarlar Orta Refüj İstedi

  • 14 Mayıs 2018
  • 819 kez görüntülendi.
Muhtarlar Orta Refüj İstedi

Muhtarlar Orta Refüj İstedi

Dinar’a bağlı Ilıca Mahalle Muhtarı Mehmet Yılmaz, KonakMahalle Muhtarı Ramazan Çınar ve Üçlerce Mahalle Muhtarı Al Uygun Ilıca mahallesinde bulunan Üçlerce ve Konak mahallerine ulaşımiçin kullanılan bölheye orta refüj yapılmasını talep etti.

Yolun bir bölümünün Çivril istikametine doğru ilerlediği diğer sağa doğru ayrılan yolun ise Konak Mahallesine gittiği geniş alanda orta refüjün şart olduğunu belirten muhtarlar konuyla alakalı şunları söylediler, “Ilıca Havuzlarının hemen üzerine, yuvarlak bir üçgen döner, orta refüj gerekmektedir. Çünkü bu bölgede trafik kazaları meydana gelmekte ve hatalı park eden araç sürücüleri bulunmaktadır. Orta refüjün yapılması halinde ise bu mahallelere doğru ilerleyen trafik daha güvenli ve sağlıklı bir hale gelecek, hatalı parklarda yapılmamış olacaktır.

Muhtar Dilekçe Verdi

Orta refüj yapılmasıyla alakalı olarak Dinar Belediye Başkanlığına dilekçe yazdığını belirten Mehmet Yılmaz şunları söyledi, “Bu yol meyilli, çarşıya doğru inişi olan bir yol. Trafiğin de yoğun olduğu bir bölge. Çarşı tarafından mahelleye giden araçlarla, mahalleden çarşıya inen araçlar ve Çivril yolundan çar istikametine doğru ilerleyen araçlar bu bölgede çok büyük sıkıntı yaşıyor. Bu nedenle orta refüj istiyoruz” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ