https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Öğrenciler Eski Hastanede Cirit Atıyor

  • 19 Aralık 2017
  • 1.609 kez görüntülendi.
Öğrenciler Eski Hastanede Cirit Atıyor

Öğrenciler Eski Hastanede Cirit Atıyor

Eski Dinar Devlet Hastanesinin harabeye dönmüş binalarında ve bina çevresinde öğrenciler öğle saatlerinde cirit atmaya başladı.

Önceden de ilçe basınında kimliği belirsiz kişilerin eski hastane binaları etrafında gezdiğini ve bazı hoş olmayan olayların yaşadığı ile ilgili haberler yazılmıştı.

 

Eski hastanenin bir an önce yıkılarak yerinin değerlendirilmesi gerektiğini de kaydeden vatandaşlar gazetecilere yaptığı açıklamalarında şunları söylemişlerdi: “Hastane yeni yerine taşındıktan sonra eski hastane binası çevresinde hoş olmayan veya adli vakalara ulaşabilecek türde olayların yaşandığını duyuyoruz. Çok eski yıllarda kurulan bir dernek ile vatandaşların yardım paralarıyla yapılan hastane binasının 1995 Dinar depreminde hasar aldığı, şu an ise kullanılmasının tehlikeli olduğu raporlanmıştı.

Yıkım kararı çıkartılarak yıkımına başlanılan hastane binaları etrafında bu seferde erkekli bayanlı öğrenciler gezmeye başladı. Durumdan aşırı derecede rahatsız olan mahalle sakinleri ve vatandaşlar durumu gazetecilere bildirdi.

İmam Hatip Okulları Değişebilir

Vatandaşlar Dinar Şükrü Bayrakçı Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan kız öğrenciler ile Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okullarını değiştirebileceğini belirterek şunları söyledi, “FETÖ’den alınan bu okul kız öğrenciler için tenha ve riskli bir bölgede. Yeniyol İlk Okulunun yanında bulunan erkek imam hatip lisesinde okuyan erkek öğrenciler ile kız öğrencilerin okulları değiştirtilmelidir” dediler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ