https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Türkiye’nin Atatürk’e vefa borcu var

  • 29 Ağustos 2017
  • 923 kez görüntülendi.
Türkiye’nin Atatürk’e vefa borcu var

Türkiye’nin Atatürk’e vefa borcu var

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Türkiye’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e vefa borcu olduğunu söyledi.

BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ, BÜYÜK TAARRUZLA TAÇLANDI

Köksal, “Osmanlı Devleti’ni işgal planları uygulamaya konulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesi, Büyük Taarruz’la taçlanmış ve başarıya ulaşmıştır. Büyük Taarruz, Mustafa Kemal Paşa’nın cesareti ve dehasını ortaya koyduğu, Anadolu’nun ebedi yurt hâline gelmesini sağlamlaştıran bir taktik savaşıdır” dedi.

DEVRİMLERE SAHİP ÇIKIYORUZ

Bugün de Atatürk’ün izinde milyonların olduğunu söyleyen Köksal, “Türkiye, Atatürk’e vefa borçludur. Biz bu vefa borcumuzu bugün de ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ ilkesiyle hareket ederek ödemeye çalışıyoruz. Milletimizin ve Cumhuriyetimiz’in çıkarlarını, kendi çıkarlarımızdan üstün görerek, Atatürk ve silah arkadaşlarının kazandığı Büyük Zafer’e, Büyük Zafer’den sonra ülkemizi kalkındırmak için yapılan devrimlere sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜK ZAFERİMİZİ KUTLUYORUZ

Köksal, şöyle devam etti:

“Her milli bayramda hastalık bahaneleri üretenlere, yurtdışında program ayarlayanlara inat 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz. 30 Ağustos, bundan sonraki nesiller tarafından da sevinçle ve gururla kutlanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hiçbir Cumhuriyetçi ve Atatürkçü’de Cumhuriyet ve Devrimler’i koruma ve ileriye götürme davasında metal yorgunluğu olmayacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ