https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Vefalı Gençler

  • 02 Mayıs 2017
  • 1.492 kez görüntülendi.
Vefalı Gençler

Vefalı Gençler

Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri “Her Sınıfın Bir Şehidi Var” projesi kapsamında şehit mezarlarını ve şehit ailelerini evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor. Şehit ailelerine çok büyük manevi destek olan öğrenciler aynı zamanda şehitlerimizin kabri başında Kuran-ı Kerim okuyarak dualar ediyor.

Dinar’a bağlı Çağlayan köyünde bulunan şehidimiz Mehmet Çelik’in mezarını ve ailesini ziyaret eden öğrenciler öğretmenleriyle birlikte ailenin bir sıkıntısının olup olmadığını sordu. İmam Hatipli öğrenciler şehit ailelerine sahip çıkmak, onların dert ve sorunlarını dinlemenin çok büyük bir sevap olduğunu ve kendilerine görev edindiklerini söyledi.

Öğrenciler okulda gerçekleştirdikleri proje kapsamında şehit ailelerine ziyaretlerin devam ettiğini, yapılan ziyaretlerden ötürü ailelerin çok mutlu olduğunu belirtti. Şehitlerimize ve ailelerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını da kaydeden öğrenciler, “Her vatandaşın görevi olan şehitlerimize sahip çıkmak olayını okulumuzda proje haline getirdik. Vefalı gençler yetiştirmek, anasına, babasına, vatanına ve milletine bağlı, sahip çıkan bir gençlik sunmak bizlerin en temel görevleri arasındadır” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ