https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ilıca Mahalle Muhtarı yaptığı açıklamasında şunları söyledi

  • 25 Mayıs 2023
  • 76 kez görüntülendi.

Ilıca Mahalle Muhtarı yaptığı açıklamasında şunları söyledi,”En kıymetli hazinemiz olan çocuklar, ülkemizin ve insanlığın umudu, istikbalimizin teminatıdırlar. Çocuklarına sahip çıkmayan toplumlar temellük ettikleri maddi ve manevi değerler üzerinde sağlam bir gelecek inşa edemezler.

Her insan, kişilerin ve çevrenin insiyatifinden bağımsız olarak haklarıyla dünyaya gelmektedir. Öncelikle çocukların çocukluğunu gerektiği gibi yaşaması ve en iyi şekilde geleceğe hazırlanmaları, istisnasız her çocuğun hakkıdır.

Bu anlamda, Peygamber efendimizin “Çocuğunun senin üzerinde hakkı var” hadisi kültürümüzün yapı taşlarından biri olmuş; çocuk sevgisi ve çocukları koruyup kollama anlayışı milletimizin seçkin özellikleri arasında yer almıştır.

Bununla birlikte; temel insan haklarıyla ilgili evrensel gelişmeler, çocuk hakları konusunda da son yüzyılda önemli ilerlemelere vesile olmuştur. Bütün çocukların doğuştan sahip olduğu yaşama, sağlık, eğitim, barınma ve her türlü istismara karşı korunma haklarıyla ilgili uluslararası adımlar, bu alanda süreci birçok yönüyle olumlu olarak etkilemiştir.
Bu Duygu ve Düşüncelerle
Dün Belediyemize Çocuklarımızın Günlük Oyun Oynacağıbileceği Oyun parkının kaydırağının kırıldığını yenisinin takılacağını talep ettim ertesi gün hemen Belediyemiz tarafından anında yapıldı Bu Bağlamda en başta başkanımız Nihat sarı olmak üzere Atölye amiri şeref Başoğlu ve Tüm atölye çalışanlarına Şahsım ve Mahalle halkım adına çok teşekkür ederim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ