https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

KADIN KOOPERATİFİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

  • 14 Haziran 2021
  • 57 kez görüntülendi.

KADIN KOOPERATİFİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen ÇİÇEK ve eşi Sümeyra ÇİÇEK hanımefendinin başlattığı çalışma kapsamında ilçemizde Dazkırı Kadın Kültür Evi Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi’nin üreteceği ürünler ile ilgili bir değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Dazkırı Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Dazkırı Kaymakamımız Sayın Sercan SAKARYA, Ak Parti Dazkırı İlçe Başkanı Ramazan BAYAZİT, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Selçuk ÖZKAN, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Kemal ATA, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Server POSLU, usta öğreticiler ve kadın kooperatifi kurucu üyeleri katıldı.Atık kağıttan Afrikalı kadın biblo yapımı, epoxiden takı yapımı, lavanta kesesi dikimi, sürtülmüş haşhaş üretimi ile ilgili ürünler ile birlikte üretimi yapılabilecek turistik hediyelik eşya ve gıda ürünleri hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Dazkırı Belediyesi tarafından Adalet Parkı yanına Kadın Kültür Evi yapılacak olup, bayanlarımız burada sosyal aktivitelerini yapma, ürünleri üretme, spor yapma ve çeşitli eğitimler alma imkanı bulacak. Üretilen ürünler de kurulan kooperatif aracılığı ile satış noktalarında, Afyonkarahisar ilimizde hizmete sunulan www.albikere.com internet adresi üzerinden satışı yapılabilecek. Satıştan ayrılan bir miktar da Afyon Eğitim Vakfı tarafından öğrencilere burs olarak verilecek.
Proje ile özellikle taşrada yaşayan bayanların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatını zenginleştirmek, kaynaşma ortamı sağlamak, kooperatif aracılığı ile aile ekonomisine katkı sunmak ve öğrencilere burs sunma imkanı sağlanmış olacak…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Dinar Hava Durumu

DINAR

Köşe Yazarları
Günlük Burçlar
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha