https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Karayollarından Bir Kişi Çıkıp Ta Burada Neler Oluyor Demedi ?

  • 29 Eylül 2021
  • 539 kez görüntülendi.

Karayollarından Bir Kişi Çıkıp Ta Burada Neler Oluyor Demedi ?

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesini ikiye ayıran ana asfaltta yaralanmalı, ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarının ardı arkası kesilmiyor.

Dinar’da park kahvesi olarak adlandırılan yerde ve opet kavşağı diye nitelendirilen ana asfaltta her hafta meydana gelen trafik kazaları vatandaşları da fazlasıyla korkuttu. Araç sürücüleri trafik ışıklarında bile beklerken gözlerini dikiz aynasından alamaz iken, yolun diğer kısmında eğitim-öğretim gören öğrenciler için de bu yol çok tehlikeli bir noktaya gelmiş durumda.

Dinarlı vatandaşlarımız her kazanın ardından yola bir çare bulunmasını basın aracılığıyla yetkililere iletmekteydi. Vatandaşların sesini duymayan olaylara ilgisiz kalan yetkililer fazlasıyla tepki topladı. Dinar şehir merkezinde yaşanan onca trafik kazasına rağmen ilçeye karayolları bölge müdürlüğünden bir tane yetkili bile gelip kazaları araştırmadı. Fazla kaza olması nedeniyle bölgede inceleme yaparak gerekli raporları bile genel müdürlüğe sunmayan yetkililer Dinar’a adeta kulaklarını kapatmış durumda.

İş Siyasilere Kalıyor

Dinarlı vatandaşlarımız ise artık bu yolun bir ölüm yolu haline geldiğini ifade ederek whatsApp ihbar hattımıza mesaj yağdırdı. Afyonkarahisar’ın ve özellikle Dinarlı Dinar’ın milletvekili Ali Özkaya’ya çağrı yapan vatandaşlarımızşu mesajları verdi, “Bu memleket bu şekilde sahipsiz kalmamalı. Siyasiler neyi bekliyor. Karayolları ilgilenmiyorsa siyaset devreye girmeli. Acilen bu yola bir çözüm yolu bulunsun. Daha kaç kişi daha ölmeli, artık yeter, bu millete yazık değil mi?, siyasiler ne iş yapıyor? Oy zamanı istemeye geliyorsunuz, bütün yetkililer yolda bir inceleme yapması gerekmiyor mu?, yolla alakalı acilen kaymakam toplantı yapsın, herkes elini taşın altına koysun bu sorunu çözsün, çocuklarımız yolun karşısına okullarına gitmek için geçiyor, battı çıktı yapılırsa iş çözülür, kaçış rampası kesinlikle olmalı, Menderes Nehri yapılacağına yolu yapalım ve daha bir çok mesaj bu şekilde gazetemize gönderildi.

Halkın sesi olmaya devam ederek halkın sorunlarını ilgililere aktarmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ