https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Milletvekili Özkaya: Avrupa Ukrayna İle Rusya’yı Baş Başa Bıraktı

  • 26 Şubat 2022
  • 354 kez görüntülendi.

Milletvekili Özkaya: Avrupa Ukrayna İle Rusya’yı Baş Başa Bıraktı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya gerçekleştirdiği Dinar ziyaretinde ilçe ve ülke gündemine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Dinar ilçe başkanlığında başkan İdris Er ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Özkaya, son günlerde çıkan Rusya Ukrayna savaşını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 68’inci doğum gününü de kutlayan Milletvekili Özkaya yaptığı açıklamasında şunları söyledi, “Kadın kolları başkanımıza yönetimine hayırlı olsun. Bugün Cumhurbaşkanımızın doğum günü 68 inci yaşına geliyor. Allah onu başınızdan eksik etmesin. Ukrayna’ya batı sürekli gaz verdi, sizi Avrupa’ya alacağız Putin’e rest çek dediler. Karşısında da KGB den gelmiş eski Rusya’yı ayağa kaldırmak isteyen devlet başkanı var. Silahları askerleri Ukrayna’ya yığdı. 200 bin asker bölgeye geldi. Yoğun çatışmalar var. Bunlar dünyada çalışılmış işler. Ukrayna’da vatanını savunmaya başladı. Tanklarla şehre girdiler otomobilleri ezdiler. Avrupa gaz verdiği Ukrayna ile Rusya’yı baş başa bıraktılar. Devlet başkanlarının en büyük görevi ülkesini savaşa sokmamaktır. Ancak her an da hazır olmaktır. Rusya’dan s 400 leri aldık. Kılıçdaroğlu ne dedi? kim bize saldıracak kim bizle savaşacak. Devlet başkanı akıllı olacak uzun vadede ülkeyi hazır tutacak.  Cumhurbaşkanımız Putinle kavga etmeden sen hata yapıyorsun senin yaptığın işi tanımıyoruz. Diyor. Ukrayna’ya da sen haklısın diyerek ortamı yumuşatmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanımızın dünya 5 ten büyüktür sözü bir kez daha doğru çıkıyor.

Elektrikli otomobil 2023 de çıkıyor Gebze’de elektrikli traktör üretildi kullanılmaya başlanılacak. Çiftçilerin en büyük girdileri elektrik yakıt gübre. Tarım kredi 460 liraya gübreyi sabitledi. Gübredeki destek 50 TL daha olacak. Sattığımız ürün buğdayda en az 5 TL olur. Üretimi aksatmayacak her zaman üretecek sistemi kurmamız lazım. Çiftçilerimize mobil elektrik panelleri için gerekli desteği vereceğiz. Çiftçimiz elektriğini kendisi üretecek. Göçereliye yer altı a patates soğuk hava deposu yapılacak. Kooperatife devir edilecek. Sandıklı ya yaptırdık 10 bin tonluk.

Dombay Ovası sulama sistemi ülkedeki son yatırım olacak. 400 milyonluk bir yatırım. Bu sene çalışmalar başlayacak. Bölüm bölüm yapılacak. Gelecek yıl birinci etabı sulanmaya başlar.

Anayolda trafik sorunu var. Üst geçit yapılabilir mi yapılır ancak dinar olur o zaman. Çoban Sarayın oradan başlayıp Çivril yoluna inecek bir çevre yolu yapılacak. Ağır vasıtalar için bu yol kullanılacak” dedi.

Milletvekili Özkaya gerçekleştirdiği açıklamalardan sonra vatandaşlarla buluşarak onların dert ve sıkıntılarını dinledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ