https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Tazelenme Üniversiteleri Antalya’da Buluştu

Tazelenme Üniversiteleri Antalya’da Buluştu

Tazelenme Üniversiteleri Antalya’da Buluştu

2016 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesinde açılan ve kısa sürede bir çok şehre yayılan 60 yaş üstü öğrencilerin olduğu Tazelenme Üniversiteleri Akdeniz Kampüsünde buluştu.

Tazelenme Üniversiteleri Buluşmasına Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, İletişim Fakültesi Dekanı, Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr. İsmail Tufan ve bir çok öğretim üyesi katıldı.

Açılış konuşmasında Başkan Acar “Sizlerle buluşmaktan, görüşmekten çok keyif alıyorum. Sizler ile birlikte bu eğitim programı ülkemizde, eğitime yepyeni bir vizyon ve ivme kazandırdı.

Bu yıl kazanılan Sabancı Vakfı Ödülü, Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından İsmail hocamıza verilen “yılın eğitim insanı” ödülü ve son olarak ülkemizin sayılı ve önemli bir teşvik programı olan Genç Türkiye zirvesinde Tazelenme Üniversitesine verilen “Mevlana Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projesi” ödülü bunların birer kanıtıdır.

Artık ülkemiz Gerontoloji Bilimini ve Tazelenme Üniversitemizi çok iyi tanıyor, birçok üniversite bizleri tanımak ve programımızı anlamak için toplantılarına çağırıyorlar;

Bizleri temsil eden İsmail Tufan hocamı dikkatle dinliyorlar; zannederim önümüzdeki yıllarda pek çok farklı üniversitede Kampüsünde Tazelenme Üniversitesine yer verecek.

Saygıdeğer konuklar; Tazelenme Üniversitelerinin asıl lokomotifleri hiç şüphesiz ki bu işe gönül vermiş, çok kıymetli gönüllü akademisyenlerimizdir. Ben sizlerin huzurunda onlara ismen tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Akdeniz Kampüsü kurucusu; Prof. Dr. İsmail Tufan, Ege Kampüsü kurucusu Doç. Dr. Sevnaz Şahin, Nişantaşı Kampüsü kurucusu Prof. Dr. Melis Oktuğ Zengin, Alanya Kampüsü kurucusu Prof. Dr. Zeynep Üstün Onur ve Muğla kapüsü kurucusu Prof. Dr. Muammer Tuna hocalarıma ve Tazelenme Üniversitesi kampüslerinde eğitim veren tüm gönüllü hocalarıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Sözlerime İsmail Tufan hocamın üniversitemiz için söylemiş olduğu bir cümle ile son vermek istiyorum “ Nefes aldığımız her an öğrenciyiz ve her yer bizim okulumuz”.

Hocam bu sözleriyle; İnsan yaşı ilerledikçe her an öğrenmekte olduğunu ve hiç şüphesiz ki yaşça büyük olan kimsenin daha tecrübeli ve daha çok öğrenmiş olduğunu çok iyi anlatmaktadır” dedi.

Buluşma Akdeniz, Ege, Alanya ve Muğla kampüsü öğrencilerinin bir yıl boyunca öğrendikleri çalışmaları sergilemeleriyle son buldu. Kynk: Belediye Basın Bülteni

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ