https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya devam ediyoruz

  • 16 Ağustos 2021
  • 159 kez görüntülendi.

Şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya devam ediyoruz
Dinar Belediye meclisi olarak alınan karar doğrultusunda ilçemizde bulunan üst geçitlere Şehit Kıdemli Üsteğmen Ramazan Gönüllü ve Şehit Uzman Çavuş Ali Çelik’in ismi verildi.
14.08.1998 Yılında Şehit olan Kıdemli Üsteğmen Ramazan Gönüllü şehadetinin yıl dönümü dolayısıyla Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Şehidimizin babası Erdoğan Gönüllü ve devre arkadaşlarının katılımıyla kabri başında dualar edilerek anıldı.
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Şehidimizin babası Erdoğan Gönüllü ve devre arkadaşlarının katılımıyla gerçekleşen anma programında Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek dua edilmesinin ardından kabrine karanfil bırakıldı.

Akabinde ise belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda opet kavşağında bulunan üst geçide Şehidimiz Ramazan Gönüllü ’nün isminin verilmesi dolayısıyla üst geçit önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.
Ardından Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Şehidimizin babası ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette; Şehidimizin babası Erdoğan Gönüllü şehidimizin isminin üst geçide verilmesi dolayısıyla Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya teşekkür etti.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı ise konuşmasında; “Belediye meclisi olarak aldığımız karar ile üst geçitlerimize Şehidimiz Ramazan Gönüllü ‘nün ve Ali Çelik’in isimlerini verdik. Bugün bu anlamlı günde şehidimizin ismi opet kavşağında bulunan üst geçide verildi. Şehitlerimizin isimlerini her zaman yaşatacağız. Bizler şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Vatanımız için gözlerini kırpmadan şehit olan kahraman askerlerimizi bu vesileyle bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum. Tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Mekanları cennet olsun.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ