https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

“Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur!”

  • 15 Haziran 2017
  • 1.180 kez görüntülendi.
“Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur!”

“Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur!”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası verilmesine sert tepki gösterdi. Köksal, “Berberoğlu’na verilen ceza adaletsizliği simgelemektedir. Saray Adaleti, adalet değildir. Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanarak 25 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine sert tepki gösterdi.

BERBEROĞLU’NA VERİLEN CEZA ADELETSİZLİĞİ SİMGELEMEKTEDİR

Köksal, “Türkiye’de en yakıcı ihtiyaç adalettir. Berberoğlu’na verilen ceza adaletsizliği simgelemektedir. Adalet, Saray’dan dağıtılan bir ulufe hâline dönüştürülmüştür. Bu ulufeye adalet diyemeyiz, olsa olsa tahakküm ve biat kültürü deriz. Avrupa’da buna ne denildiğini, en iyi Erdoğan bilir” dedi.

HAKİM DE SAVCI DA KORKUYOR

Köksal, şöyle devam etti:

“Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur. Hâkimlerin korkarak karar verdikleri, savcıların önlerini iliklediği bir rejimde demokrasi ve hukuktan bahsedilemez. Enis Berberoğlu’na ceza veren hakim biliyor ki böyle bir ceza vermese kendisine FETÖ’cü denilecek. Savcı biliyor ki en saçma iddiaları bile iddianameye koymasa, meslekten ihraç edilecek. İşlerine her geldiğinde Hazreti Ömer’den bahsedenler, gerçekte Firavun kadar acımasız hareket ediyorlar.”

ADELETİ ARAYACAĞIZ

Ankara Güvenpark’ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Adalet Yürüyüşü” başlatıldığını kaydeden Milletvekili Köksal, “Yürüyüş 25 gün boyunca devam edecek. Bizler bu süreçte milletvekilleri olarak zaman zaman Genel Başkanımızla beraber dönüşümlü olarak yürüyeceğiz. Zaman zaman da meclisteki görevimizi yerine getireceğiz. Böylece hem alanda Genel Başkanımızla birlikte yürüyerek adaleti arayacağız, hem de mecliste Cumhuriyet Halk Partisi olarak parlamenterlik görevimizi yasama faaliyetimizi yerine getirmeye çalışacağız. Bu ülkede demokrasiyi yeniden tesis etmek için adaleti sağlamak için tam bağımsız bir yargı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ülkemizde insanların hak ettikleri gibi insanca yaşamasını istiyoruz. Herkesin temel hak ve hürriyetlerinin güvence altına alındığı, bağımsız ve tarafsız bir yargı istiyoruz. Hukuk devleti ve demokrasi istiyoruz. Cumhuriyetin ilelebet yaşamasını istiyoruz. Diktatörlük, otoriter bir rejim istemiyoruz. Herkesin birlik beraberlik ve barış içinde kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. (Kynk: CHP Basın Bülteni)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ