https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ak Parti’de Aday Tanıtımı

  • 27 Mayıs 2018
  • 845 kez görüntülendi.
Ak Parti’de Aday Tanıtımı

Ak Parti’de Aday Tanıtımı

24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri’nde AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayları düzenlenen iftar programının ardından tanıtıldı. Programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayları düzenlenen iftarın ardından tanıtıldı. AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Koca, milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Özkal, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, milletvekili adayları İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Zeybek, Rasime Kıpırtı Fedakar, İbrahim Ünlüer, Dombra şarkısının bestecisi Arslanbek Sultanbekov ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muhtar Yurtyapan’dan teşekkür

İftar yemeğinin ardından gerçekleşen programda Mahalle Muhtarı Fehmi Yurtyapan, geceye katılan konukları mahallelerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

“Bakanımıza ve vekillerimize teşekkür ediyorum”

‘Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’ni ilimize kazandıran Bakan Eroğlu’na şükranlarını sunarak konuşmasına devam eden Başkan Burhanettin Çoban, “İçinde bulunduğumuz arazi, 22 bin metrekare civarında. Burada eski Sigorta Hastanemiz vardı. Bizim de şiddetle bir spor salonuna ihtiyacımız vardı. Ancak Sağlık Bakanlığı arazinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrine bir türlü izin vermiyordu. Sayın Bakanımız iki kez aradı olmadı, üçüncüsünde tabiri caiz ise ‘resti’ çekti ve imzalandı. Bakanımızın sayesinde, milletvekillerimizin üstün gayreti ile bu salonumuz ve gençlik merkezimiz tamamlandı. Geçici kabulü yapıldı. Müteahhit firma bana böyle bir salonun Türkiye’de olmadığını, en güzel salonlardan birinin Afyonkarahisar’a yapıldığını ifade etti. İnşallah bu salon, hem mahallemize, hemde Afyonkarahisarımıza hizmet edecek. Dolayısıyla bu konuda destek olan Sayın Bakanımıza, Değerli Milletvekillerimiz Ali Özkaya Bey ve Hatice Özkal Hanımefendiye canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Vakit Türkiye vakti diyerek yola çıkıyoruz”

AK Parti İl Başkan vekili Hüseyin Sezen konuşmasında, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri  Afyonkarahisar adayları tanıtım toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Değerli Afyonkarahisarlılar güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diye açıklanan seçim beyannameniz, ‘yaparsa yine AK Parti yapar’ diyerek yeni bir seçim çalışmasına başladık ve milletimizin takdirine sunduk. Özgür, güçlü ve müreffeh bir Türkiye’yi küresel ölçekte en ön sıralara taşıma amacımızı ortaya koyduk. Yeni dönemde meclis daha itibarlı, hükümet daha güçlü, bağımsız ve tarafsız yargı daha etkin olacaktır. Tüm saldırıların üstesinden sadece ve sadece milli iradeye olan bağlılığımız ve güvenimiz sayesinde geldik. Bizler adaylarımız işte böyle bir miras ve vakit Türkiye vakti diyerek yola çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

“Bu mukaddes davayı en iyi şekilde temsil edeceğim”

Altıncı sıra milletvekili adayı İbrahim Ünlüer ise konuşmasında, “2001 de Afyonkarahisarımızdan başlayan bu hareketimiz bu kutsal davamız her geçen gün üstüne kata kata memleketimize hizmet noktasında çığır açmıştır. Afyonkrahisar’ımızda 17 yıllık iktidarımızda Bakanımızın hamiliğinde görülmeyen hizmetleri görmüştür. Son yapılan referandum ile birlikte de partimizin kurucusu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Başkomutanımızın vesilesiyle milletvekili olma şansı memlekete bayrağa millete ümmete hizmet etme şansını bizlere tanımıştır. Ardından teveccühleriyle AK Parti Afyonkarahisar 6. sıra adayı olduk. Rabbim bu mübarek davamıza olan hizmet aşkımızı arttırsın. Rabbim yüzümüzü ak çıkarsın. Hiç merak etmeyin ki Sayın Bakanımızın öncülüğünde seçilsem de seçilmesem de sizlere bu mukaddes davayı en iyi şekilde temsil edeceğim” ifadelerine yer verdi.

“Bu can bu tende olduğu sürece doğru bildiğimiz yolda çalışacağız”

Beşinci sıra milletvekili adayı Mehmet Zeybek ise “Ben AK Parti’nin ilk kurucularındanım. Kuruluşunun ilk gününden bugüne kadar hemen hemen her kademesinde görev aldım. AK Parti ilk kurulduğunda 30 kişilik yönetim kurulunu oluşturamamıştık. Kimin kapısını çaldıysak Allah yolunuzu açık etsin diyerek hep yüzümüze kapattılar. En sonunda güç bela bu 30 kişiyi tamamladık ve yönetim oluşturduk. Yani çok zor günlerden geçtik. Arkadaşlar siyaset gerçekten zor bir sanat. İnsan bulaştığı zaman bırakamıyor. Rabbim doğrudan ayırmasın. Bu can bu tende olduğu sürece doğru bildiğimiz hak bildiğimiz yolda çalışacağız. 24 Haziranda yapılacak seçimlerin ülkemize insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“Bu tarih milat olacaktır”

Dördüncü sıra milletvekili adayı Rasime Kıpırtı Fedakar ise şöyle konuştu: “Partimiz Türkiye’mizin dünü bugünü ve yarınıdır. Adaletin ve kalkınmanın teminatıdır. Millet, devlet için değil devlet millet içindir dedik. Millet efendi, biz hizmetkarız dedik. Yeter, söz de karar da milletindir dedik. Erdem irade ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Bu seçimlerdeki vurgumuz güçlü meclis güçlü hükümet bağımsız güçlü Türkiye’dir. 24 Haziran seçimleri aziz milletimizin oyları ile bozulacak. Bu tarih milat olacaktır. Şimdiden seçimlerin milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“Müslüman kardeşlerimiz Türkiye’nin şahlanışının devam etmesini istiyorlar”

Üçüncü sıra milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında, “24 Haziran’da çok önemli bir seçime gidiyoruz. Bildiğiniz gibi ülkemize 17/25 Aralık’ta bir operasyon çekmek istediler. Bununla birlikte 15 Temmuz’da bir darbe vurmak istediler. Bugünlerde bir darbe daha vurmak istiyorlar ama biz diyoruz ki Afyonkarahisar güçlü, Türkiye güçlü ve inşallah Türkiye 25 Haziran’da güzel bir güne uyanacak. Ben sözlerimi fazla uzatmadan sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum: Bir kardeşimiz yazmış demiş ki dolar isterse 4,80 değil 8 lira olsun. Benim vatanım, namusum, dinim, cebimdeki paradan çok daha önemli. Biz bu şekilde 24 Haziran’a hazırlanıyoruz. Sadece Türkiye değil, Myanmar’da ki kardeşlerimiz, Suriye’de kardeşlerimiz, Bosna’da Müslüman kardeşlerimiz, Türkiye’nin şahlanışını devam etmesini istiyorlar. İnşallah 24 Hazirandan sonra da yine büyük bir şahlanış olacak” ifadelerine yer verdi.

“Gel bakalım Muharrem diye devlet başkanı yapılmaz”

İkinci sıra milletvekili adayı Ali Özkaya da “Bir yol ayrımının önemli bir noktasındayız. 24 Haziran tarihimizde milletin doğrudan seçimi yaptığı yürütme organını cumhurbaşkanını seçtiği ve yürütmeyi Cumhurbaşkanı’nın temsil ettiği sistem ilk defa olacak. Ondan sonra bir tarafta güçlü bir meclis, bir tarafta güçlü bir cumhurbaşkanı olacak. 5 yıl ikisi beraber Türkiye’yi yönetecek ve daha iyi bir noktaya getirecek. Bu coğrafyada güçlü olmayan, elini değil gövdesini taşın altına koymayan bir yönetim sistemi ile devlet yönetilemez. Bunun bilinmesi lazım. ‘Gel bakalım buraya Muharrem eski öğretmen yeni siyasetçi’ diyerek devlet başkanı yapılamaz. Böyle insanlara devlete emanet edilemez. Bunlara olsa olsa Afyonkarahisar’da tavuk çiftliği açtırılır. Gerçi onu da batırırlar” dedi.

“Afyonkarahisar 24 Haziran’da destan yazacak”

Programın son konuşmacısı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu oldu. 24 Haziran seçimlerinin basit bir seçimden ibaret olmadığını tarihi bir seçimin yapılacağını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bu seçim devletimizin bekası, milletimizin istikbali ve istiklali için çok önemli. Cumhurbaşkanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’ı çok seviyor. Konuşmasında her zaman “biz Afyonkarahisar’dan yola çıktık” diyor. Afyonkarahisar Cumhuriyetin kurulduğu, istiklalin kazanıldığı topraklar. İnşallah Afyonkarahisar 24 Haziran’da destan yazacak. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Söz verdiğimiz her şeyi yapıyoruz. Şu ana kadar dünyada bu kadar sürede en çok baraj ve göletin yapıldığı yer Afyonkarahisar…. Bizler Allah’ın rızasını kazanmak için çalışıyoruz. Sizlere hizmet etmek ibadettir. 600 tane İSKİ’de, 7500 tane Bakanlıkta ve DSİ’de şu anda 8100 tane tesis açarak dünyada en çok tesis açan bir bakan unvanına sahibim. Bu kardeşiniz; 525 baraj, 1000 gölet, 4500 dere ıslahı, 6,5 milyon hektar sulama ile 4 milyar fidanı toprakla buluşturan ve nice nice yatırım yaptı. Yaparsa AK Parti yapar” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ