https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Ali Özkaya: “Söz konusu rapor Türkiye Cumhuriyeti Devletince yok hükmündedir”

  • 02 Haziran 2016
  • 1.197 kez görüntülendi.
Ali Özkaya: “Söz konusu rapor Türkiye Cumhuriyeti Devletince yok hükmündedir”

Ali Özkaya: “Söz konusu rapor Türkiye Cumhuriyeti Devletince yok hükmündedir”

Almanya Parlamentosunun Sözde “Ermeni Soykırımı” yasa tasarısını kabulüne ilişkin olarak Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA açıklama yaptı.

Özkaya yaptığı açıklamada şu cümlelere yer veri,”Malum olduğu üzere; 1915 olaylarına ilk kez “soykırım” nitelemesi yapan yasa tasarısı, Alman parlamentosundan,maalesef ezici bir çoğunlukla geçti. Yalnızca bir çekimser ve bir ret oyu kullanıldı. Oylamayı parlamentoda izleyen Ermeniler, sonuç açıklanınca Almanca teşekkürler yazan “Danke” pankartlarını açtı.

Dünya tarihinin en büyük diktatörlerinden birisini yetiştiren, insandan sabun yapmayı icat eden, gaz odalarında türlü işkenceler uygulayan devlet, aleme medeniyet öğreten bir devleti, toplumu soykırım ile suçluyor. Alman Parlamentosunda açılan pankartların bile hazır olduğu göz önünde bulundurulduğunda, nasıl danışıklı ve sonucu belli bir oylama olduğunu ortaya koyuyor.

Ermeni Tehcirine soykırım diyen Almanya’nın tüm dünya arşivlerindeki nazi kamplarında çekilmiş fotoğraflara bakılması yeterlidir. Parlamento’da oylanan raporda “Osmanlı İmparatorluğu’nun askeri müttefiki Alman İmparatorluğu’nun kendi diplomatlarının ve misyonerlerinin, Ermenilere yönelik sistematik sürgün ve yok etme uygulandığına dair raporlarına ve bildirimlerine rağmen, bu suçu durdurmak için harekete geçmemesinden üzüntü duyulduğu” ibarelerine yer verilmiştir. Raporda da belirtildiği üzere dönemin en büyük müttefiki olan bir devletin böyle ifadelerin yer aldığı bir raporu kabul etmesi kendi aslını inkar ettiğinin göstergesidir.

Fransa, İsveç, Hollanda, Belçika ve İsviçre’nin de bulunduğu çok sayıda ülkenin parlamentosunda daha önce kabul edilen ve Türkiye’yi uluslararası platformlarda suçlayıcı ithamlarda bulunulan raporlar Avrupa’dan ve özellikle altını çizmek gerekir ki çoğunluğu AB üyesi ülkelerden oluşması; Avrupa Birliğinin de bir hristiyan birliği olduğu tezini desteklemektedir.

Kabul edilen raporun;gerçeklikten uzak, siyasi çıkarlara hizmet eden bir safsatadan ibaret olduğu objektif belgelere dayanan aklıselim kişiler ve toplumlarca onaylanacağı aşikardır. Almanya bu dostluk sınavından geçememiştir. Söz konusu rapor Türkiye Cumhuriyeti Devletince yok hükmündedir” dedi.

umut haber merkezi

2 haziran 2016 perşembe 18:24

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ