https://www.dinarumuthaber.net/wp-content/uploads/2021/03/74f99d44-ac43-44fe-93c9-f36f057a4150.jpg

Gençler sordu, Köksal cevapladı

  • 05 Temmuz 2017
  • 1.248 kez görüntülendi.
Gençler sordu, Köksal cevapladı

Gençler sordu, Köksal cevapladı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Gençlik Akran Eğitimi Yaz Kampı”nda gençlerle bir araya gelerek siyasi gündem ve siyasi deneyimler üzerine konuştu. Milletvekili Köksal, kadınların ve gençlerin yer almadığı hiçbir siyasi mücadelenin başarıya ulaşmayacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP parti okulu tarafından İzmir’de düzenlenen “Gençlik Akran Eğitimi Yaz Kampı”nda gençlerle bir araya gelerek siyasi gündem ve siyasi deneyimler üzerine paylaşımlarda bulundu.
GENÇLER SİYASETTE AKTİF ROL ALMALI
Gençlerin merak ettiği soruları yanıtlayan Milletvekili Köksal “Gençlik Akran Eğitimi Yaz Kampı”nda gençlerle buluşmasının ardından yaptığı değerlendirmede, “Öncelikli olarak bu kampın gerçekten çok güzel olduğunu gördüm. Gençler açısından Cumhuriyet Halk Partisi’nde yoldaşlık yol arkadaşlığının kazanılması bu bilincin edinilmesi bakımından son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Güzel bir proje ve bunun devamlılıkla devam etmesini süreklilik arz etmesini de çok isterim. Bugüne kadar hep şunu söyledim; ‘kadınların ve gençlerin yer almadığı hiçbir siyasi mücadelenin başarıya ulaşmayacağını’ bugünde yine aynı şeyleri söylüyorum. Bu bakımdan da gençlerin siyasette aktif rol alması için siyasi mücadelede aktif bir şekilde görev alması için hep mücadele ettim. Bu mücadeleye de devam ediyorum” dedi.
GENÇLERE SAHİP ÇIKIP, SORUMLULUK VERMELİYİZ
Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençliğe emanet ettiğini hatırlatan Köksal, “Bu bakımdan da gençlerin özellikle parti okulunda bu tip eğitimler alması Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihini bilmeleri siyasi gelişmeleri kendi aralarında tartışmaları yeni, yeni dostluklar edinmeleri çok önemli. Özellikle burada Türkiye’nin her yerinden gelen birçok genç arkadaşımızı gördüm. Değişik kültürlerden gelen arkadaşlarımız var. Değişik ailelerden gelen arkadaşlarımız var. Bunların kendi aralarında kaynaşmaları, yol arkadaşı olmaları, kişisel dostluk kurmaları partimiz açısından da çok önemli. İlerleyen dönemlerde dilerim ki bu arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin de üst kademelerinde etkin bir şekilde görev alırlar. Türkiye’nin yönetiminde görev alırlar. Çünkü gençler bizim geleceğimiz. Mustafa Kemal Atatürk bile Cumhuriyeti gençliğe emanet etmiş. Bu bakımdan Cumhuriyet Halk Partisi olarak da Atatürk’ün kurduğu bir parti olarak da bizimde gençliğe en iyi şekilde sahip çıkıp sorumluluk vermemiz deneyim edindirmemiz eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
YARININ TÜRKİYESİ’NDE SÖZ SAHİBİ OLACAKLAR
Kamp hakkında değerlendirmede bulunan Köksal şu ifadeleri kullandı:
“Ben kampı gerçekten çok güzel buldum yeri de çok güzel. Buradaki arkadaşların diyaloglarına dikkat ettim. Aralarındaki ilişkileri gözlemledim oda gayet güzel. Umarım Türkiye’nin daha çok yerinde bu tip gençlik kampları açılır. Daha çok sayıda genç arkadaşımız bu kamplarda eğitim alırlar birbirlerini tanırlar yol arkadaşı olurlar. Partimizde de en güzel görevleri alıp yarının Türkiye’sinde yönetim de söz sahibi olurlar. Tüm genç arkadaşlarımıza bu yolda siyasi alanda mücadelelerinde başarılar diliyorum.”
PAYLAŞIMLARINI ÇOK DEĞERLİ BULDUK
CHP’li gençler ise, Milletvekili Köksal’a teşekkür ederek, “Bizlerde Sayın Milletvekilimiz Burcu hanımın uzak yollardan buraya gelip deneyimlerini paylaşıp arkadaşlarımızla birlikte güzel sohbetinden çok büyük memnuniyet duyduk. Sayın milletvekilimizin paylaşımlarını çok değerli bulduk. Sayın vekilimize bu emeğinden ve özverisinde dolayı çok teşekkür ediyoruz” dediler.

CHP Basın Bülteni

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ